Přejít na hlavní obsah

HBK Dethleffsen GmbH

Galerie

Více místa a rychlejší vyskladňování

Prodejce dřeva a stavebních materiálů HBK Dethleffsen kompletně restrukturalizoval svůj celý sklad na pracoviště v Treia. Velká skladovací hala o ploše 5 000 m2 byla vybavena konzolovými a paletovými regály společnosti OHRA – díky pojezdovému zařízení a vjezdovému regálu „sesterské firmy“ Galler bylo možné ve srovnání se starým skladem navýšit skladovací kapacitu a zároveň urychlit schopnost vyskladňování. 

Ve skladu jsou skladovány materiály na základě objednávek řemeslníků a soukromých investorů. Ke zde skladovaným položkám patří různé stavební materiály, až 13 metrové kulatiny a různé obalové pytle. Aby bylo možné nabídnout zákazníkům co možná největší portfolio zboží, bylo hlavním cílem modernizace zejména navýšení skladovací kapacity – doposud byly položky skladovány výhradně ve víceřadých konzolových regálech. 

Dnes jsou tak 26 metrů dlouhé pojízdné konzolové regály s výškou 7 metrů srdcem skladu. Pokud je třeba určité zboží z regálu, regálová řady se posunou a otevřou požadovanou uličku. S takovýmto systémem je umožněno maximální možné využití prostoru – ve srovnání s běžnými „pevnými“ regály lze dosáhnout navýšení kapacity skladu o téměř 100 procent. 

Ke skladování až 500kg palet s izolačními materiály pracovníci společnosti OHRA navíc namontovali dva vjezdové regály firmy Galler. Každý 7,35 metrů vysoký blok disponuje pěti uličkami. Tento regálový systém umožňuje naskladnění většího počtu palet do hloubky a rovněž nabízí optimální využití prostoru. 

Sklad doplňují dvě zařízení paletových regálů: 27 metrů dlouhý a 7 metrů vysoký regál s šesti policemi stojí uprostřed haly. Vedle něho byl namontován 150 metrů dlouhý regál s pěti policemi, přičemž každou z nich lze zatížit až 4 500 kilogramy. 

OHRA dodala a namontovala nejen regálová zařízení pro projekt, ale také prozkoumala nosnost podlahy a nainstalovala kolejnice a vozíky pojezdového zařízení. Sklad byl dokončen v roce 2016 a od té doby mají zákazníci HBK Dethleffsen užitek z většího výběru produktů a podstatně rychlejšího vychystávání zboží.

O společnosti HBK Dethleffsen:

HBK Dethleffsen GmbH je rodinný podnik s bohatou historií a tradicí. Byla založena v roce 1738 Christianem Dethleffsenem ve Flensburgu a od té doby přecházela vždy z otce na syna a dnes ji vede Hayo Dethleffsen již osmou generaci. Firma se svými přibližně 150 zaměstnanci dosahuje obratu cca 30 milionů eur. Vybudovala si své nadregionální jméno jako odborný prodejce stavebních materiálů a dodává jak zákazníkům z oboru, tak i soukromým investorům a renovátorům ve Šlesvicku-Holštýnsku a v jižním Dánsku.