Přejít na hlavní obsah

Hechenblaickner

Galerie

Centrální sklad obchodníka se dřevem

Zdvojnásobení skladové kapacity s posuvnými regály

Firma M. Hechenblaickner Holzhandelsgesellschaft, vůdčí firma na trhu se dřevem v jižním Rakousku, zdvojnásobila konzolovými regály firmy OHRA kapacitu svého centrálního skladu v Grazu. K tomu jsou regály namontovány na pojízdných podvozcích - pro stohovač se otevře vždy pouze ta ulička, ze které má být odebráno zboží.

Firma Hechenblaickner nabízí v centrálním skladě v Grazu – v Dřevo-Megastore - na ploše 20.000 čtverečních metrů řezivo, dýhy, dřevěné desky z masivu a polotovary pro výrobu oken a dveří. Dosud se zboží skladovalo ve svazcích na podlaze. To vyžadovalo při stále stoupajícím počtu uskladněných artiklů častější nákladnou manipulaci. U balíků dlouhých až 6 metrů, širokých přes 1 metr a vážících až do 3.000 kilogramů to stálo mnoho času, k tomu způsobovala četná manipulace na uskladněných dřevěných produktech často škody.

Ke zlepšení doby přístupu ke zboží a lepšímu využití skladové plochy se proto Hechenblaickner rozhodl vybavit centrální sklad s posuvnými regály. Jako dodavatele regálového systému zvolil obchodník se dřevem z Grazu specialistu na konzolové regály, v německém Kerpenu sídlící firmu OHRA: Nejen, že měla tato firma již zkušenosti s realizací posuvných regálů, ale mohla nabídnout i pro budoucí provoz potřebný servis. Další výhodou byla malá šířka regálových sloupků, vyráběných z plnostěnné, za tepla válcované oceli. To vedlo k vytvoření širších uliček mezi regály, které mohou být obsluhovány jak čelními, tak i stranovými vysokozdvižnými vozíky.

Firma OHRA převzala instalaci kompletního regálového systému. K tomu patřila i montáž kolejí, potřebných pro pojízdné podvozky, která se uskutečnila na volné ploše ještě před stavbou vlastní haly. Z celkem deseti 60 metrů dlouhých a se čtyřmi až pěti úrovněmi až do 9,2 metrů vysokých konzolových regálů byly dva pevně přišroubovány k podlaze. Zbývajících osm bylo namontováno na 58 metrů dlouhé pojízdné podvozky od OHRA. Pojízdné podvozky jsou poháněny elektricky a nechají se posunovat dálkovým ovládáním ze stohovače. Otevírá se pouze požadovaná ulička - tím dojde na existující ploše téměř ke zdvojení skladové kapacity.

I Hechenblaickner tak může využívat skladovou plochu nejlepším možným způsobem, k tomu nabízí skladový systém výrazně lepší přehled přes dostupné zboží. Současně jsou výrazně redukovány přístupové časy k jednotlivým artiklům - objednávky, které dojdou večer, mohou být nyní dodávány přímo příští den. Protože se nyní již nemusí často přemísťovat balíky se zbožím, dochází tím i k redukci škod vznikajících na zboží.

O firmě Hechenblaickner

Firma Hechenblaickner Holzhandelsgesellschaft m.b.H. byla založena v roce 1953. Firma z Grazu je specialista na řezivo, dýhy a dřevěné materiály. Trvalým rozšiřováním produktové palety nabízí dnes firma jeden z největších skladů řeziva, dýh, okenních dřevěných profilů a desek z masivu. V Grazu se nachází prodejní a výdejní sklad pro truhláře, výrobce oken a výrobce vnitřního zařízení. Nejmodernější, vysokoregálový sklad řeziva v Rakousku s klimatizovanou halou, moderní haly s vysokými regály pro řezivo, okenní dřevěné profily a desky z masivu a největší sklad dýh nejrozličnějších druhů v Rakousku, garantují rychlé dodávky.