Přejít na hlavní obsah

Holz Possling

Galerie

Regálové systémy pro obchod se dřevem

Individuální řešení skladu, z jedné ruky pro celý sortiment

Firma Holz Possling, největší obchod se dřevem v Berlíně a Braniborsku, používá ve svých třech skladech ke skladování celého sortimentu regálové systémy od firmy OHRA. Konzolové, paletové a vertikální regály od v německém Kerpenu sídlícího skladového specialisty, nabízejí díky jejich modulárnímu uspořádání místo pro nejrozličnější produkty z celého sortimentu. Berlínský obchodník se dřevem mohl s regálovými systémy optimálně využít jak skladovou plochu, kterou má k dispozici, tak i snížit náklady na manipulaci se zbožím.

Původně skladoval Possling své zboží – vedle dřeva a dřevěných materiálů patří k sortimentu i keramické obklady, tvarovky, pytlované materiály a ostatní stavebniny - v dřevěných halách a blokových skladech. Avšak špatné využití místa a vysoká potřeba manuální manipulace při tomto systému skladování si vynutily modernější řešení. Tak vybavil Possling své sklady různými regály od OHRA Regalanlagen GmbH. Specialista na regály z Kerpeneru přesvědčil při výběru svým rozsáhlým sortimentem regálových systémů: Vedle konzolových a paletových regálů, i v provedení pro velké zatížení, potřeboval Possling ještě speciální regály pro skladování dveří a rámů, jakož i ke skladování stojících desek.

Přitom umožňuje OHRA systém při utváření regálových systémů i realizaci neobvyklých přání: Tak jsou například skladovány v konzolových regálech až 14 metrů dlouhé trámy, přičemž regály nabízejí s délkou ramen 2.350 milimetrů dvojnásobně velkou hloubku skladování než je obvyklé. Přitom umožňují až 6 metrů vysoké a 50 metrů dlouhé regálové řady vysoké využití skladovací plochy. Pro venkovní skladování byly konzolové regály vybaveny dodatečně ještě zastřešením, přičemž byly na přání od Posslinga vyrobena střešní ramena v mimořádné délce 4 metrů. Paletové regály vybavila OHRA s nejrůznějšími mezipolicemi, aby bylo možné i bezpečné a úsporné skladování pytlovaného zboží, tvarovek atd.

Od montáže prvních regálů Possling své sklady pravidelně modernizuje a doplňuje. Přitom OHRA nedodávala a nemontovala pouze regály, nýbrž vypracovala i potřebné statické výpočty pro bezpečné skladování nejrůznějšího zboží.

O firmě Holz Possling

Ještě dnes je již v roce 1841 založená Possling GmbH & Co. KG se sídlem v Berlíně rodinnou firmou. Stejně jako dříve je specialitou této velkoobchodní a maloobchodní firmy dřevo. Firma nabízí od surových trámů, až po hoblované zboží široký výběr co se týče tlouštěk, délek a profilů. Sortiment zahrnuje výrobky od parket po střešní krokve, od zimních zahrad po zahradní ploty, od dřevotřískových desek až po hranoly na výrobu oken. Specializovaný obchod doplňuje tento sortiment nářadím, stroji, sanitárním zbožím, elektromateriálem, barvami a spojovacím materiálem. Firma zaměstnává na třech místech kolem 450 pracovníků a vytváří roční obrat ve výši cirka 100 miliónů Euro.