Přejít na hlavní obsah

HTI Dinger & Hortmann

Galerie

cantilever racking galvanized
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system

Na míru šité klanicové a konzolové regály pro efektivní logistiku trubek

Díky novému centrálnímu skladu trubek v Chemnitzu firma HTI Dinger & Hortmann, specializovaný velkoobchod pro pozemní stavby a průmyslovou techniku, výrazně zvýšila efektivitu svých logistických procesů. Velké množství různě dlouhých a těžkých trubek, popř. svazků trubek je skladováno v 30 klanicových regálech od firmy OHRA. Skladování naplocho umožňuje cílený přísun a odběr jednotlivých typů trubek čtyřmi mostními jeřáby. Trubky lze navíc přepravovat z nákladního automobilu rovnou do klanicového regálu – aniž by se musely otáčet, usazovat nebo použít jiné pomůcky na uchopení břemen. Selektivní přístup k trubkám, ale i jednoduchá manipulace umožňují obzvlášť efektivní logistiku trubek. Kromě toho nabízejí konzolové regály, rovněž od firmy OHRA, na vnitřních a vnějších stěnách haly úsporu místa pro lehčí trubky z plastu nebo tenkostěnné oceli. 

Nákladní automobily mohou kvůli zásobování a vyzvednutí najet po dvouproudové průjezdové cestě rovnou do haly. Klanicové regály jsou orientovány ve směru jízdy, takže trubky lze z mostních jeřábů zvednout rovnou z ložné plochy do klanicových regálů, aniž by se musely otáčet. Nakládka a vykládka tak může proběhnout s maximální mírou efektivity. Velký počet klanicových polic dovoluje uskladnit každý typ trubky ve vlastní polici. Díky tomu se dají zakázky z různých trubek rychle zkompletovat. Klanicové regály jsou kvůli tomu ve svých rozměrech a nosnosti polic šité na míru celé škále různých trubek, které jsou k dispozici ve firmě HTI – zařízení sestává z regálů dlouhých od 3 do 12 metrů, nosnost polic se pohybuje od 1 do 10 tun. Regály byly individuálně zkonstruovány podle požadavků firmy HTI – tím je docíleno vysoké míry využití disponibilní skladovací plochy. 

Zatímco těžké a dlouhé trubky, resp. svazky trubek se ukládají do klanicových regálů, lehké trubky jsou skladovány do konzolových regálů značky OHRA. Cca 5 metrů vysoké, pozinkované regály byly jednak instalovány k vnitřním stěnám haly, jednak po celém obvodu vnějších stěn. Vypínací trny a pouzdra na koncích konzol dlouhých 1,4 m dosahujících nosnosti až 640 kg zaručují bezpečné uskladnění trubek. 

Nový sklad centralizuje logistiku firmy HTI dosud rozdělenou na několik menších skladištních hal v okolí. Firma tím potvrzuje, že je přesvědčena nejen o regálové technice, ale i o know-how firmy OHRA, její spolehlivosti a schopnosti rychle vypracovat zakázku. Mezi zadáním zakázky a uvedením do provozu uběhly přesně tři měsíce. S novým skladem trubek dnes profituje firma HTI z optimalizovaných procesů ve skladu a snížených nákladů na logistiku. 

O firmě HTI Dinger & Hortmann:

Firma HTI Dinger & Hortmann KG je specializovaný velkoobchod pro široký sortiment z oblasti pozemních staveb a průmyslové techniky. K zákazníkům patří v první řadě podniky veřejných služeb, vodní družstva, podniky zabývající se likvidací odpadu, stavitelé potrubí a průmyslové podniky. Ty profitují mimo jiné ze zaručených dodávek na staveniště just in time. Firma HTI Dinger & Hortmann KG vzešla z firmy HTI „Mitteldeutschland“ GmbH & Co. Handels KG, která byla založena v roce 1996. O rok později se firma přestěhovala do dnešního sídla firmy Klipphausen u Drážďan. V současné době má firma zastoupení na dvanácti pobočkách po celém Sasku a Sasku-Anhaltsku. Firma HTI Dinger & Hortmann KG je součástí skupiny HTI, která sdružuje podniky střední velikosti a má 65 poboček v Německu a společnosti v pěti dalších evropských zemích. Firma HTI je zase částí skupiny GC, svazu nezávislých velkoprodejců střední velikosti. K nim v současnosti patří více než 100 podniků po celém Německu čítajících bezmála 650 poboček a další podniky ve 14  evropských zemích. Jakožto prodejce nabízející veškerý sortiment dodává SKUPINA GC všechny běžné výrobky značek z oblasti technického vybavení budovy.