Přejít na hlavní obsah

Investzal

Galerie

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy okapních žlabů. Společnost materiál doposud skladovala na podlaze nebo v paletovém regálu, který není pro skladování cívek ideální. Díky novým, na míru vytvořeným vysokozátěžovým paletovým regálům OHRA se společnosti podařilo minimalizovat poškození cívek a efektivně využít novou skladovou halu.

Cívky z citlivého materiálu
Invesztál vyrábí ve svém závodu Szigetszentmiklós v Maďarsku mimo jiné střešní a trapézové plechy, plotové lišty a kompletní systémy okapních žlabů. Základní materiál představují nejrůznější cívky a plechy: pozinkované, barevně pozinkované, z hliníku. Nicméně kapacity dosavadního skladu byly již plně vytížené, a proto se společnost rozhodla, že postaví novou skladovou halu.

Regálová konstrukce na míru
Starý koncept skladování na podlaze a regálový systém, který byl vhodný pro produkt jen částečně, přinášel opakovaná poškození cívek o hmotnosti až 1 500 kilogramů a vznikaly při něm vysoké náklady na skladování. Proto se společnost Invesztál rozhodla, že nový sklad vybaví speciálně a individuálně upravenými vysokozátěžovými regály OHRA. Odborníci na skladovací techniku z Kerpenu za tímto účelem dodali regálovou řadu o délce 19,9 metru, kterou nainstalovali odborníci Invesztálu a která poskytuje s výškou 6 metrů pět skladovacích úrovní se zatížením na jednu buňku 5 000 kilogramů. Tyto robustní paletové regály jsou vyrobeny z kvalitních ocelových profilů válcovaných za tepla pro velké zatížení a bezpečnou manipulaci. Jednotlivé úrovně lze nastavit v rastru na výšku 100 milimetrů. Regál byl pro společnost Invesztál dimenzován tak, aby cívky bylo možné na dřevěné palety bezpečně uskladnit.

S novým regálovým systémem dokázala společnost Invesztál docílit na disponibilní ploše velkých skladových kapacit. Kromě toho tento systém umožňuje k cívkám snadnější, spolehlivější a rychlejší přístup oproti dosavadnímu skladování.