Přejít na hlavní obsah

ITS Rotterdam

Galerie

Kombinovaný sklad konzolových a paletových regálů

Vysoké regály pro stavební materiály a dřevo

Stavba nového skladu holandské obchodní firmy se stavebninami a dřevem ITS Rotterdam umožnila spojení zboží určeného ke komisionování a k uskladnění v jednom skladě. Sklad je vybaven s 9 metrů vysokými regálovými systémy fa. OHRA, se kterými se podařilo realizovat 460 paletových míst, jakož i 396 metrů konzolových regálů.

ITS Rotterdam je jak velkoobchodník se stavebninami a dřevěnými výrobky, tak i obchod se stavebními potřebami pro domácí kutily a řemeslníky. Připojená je vlastní truhlárna, která dodává na míru vyráběná okna, dveře a rámy. S touto neobvyklou kombinací zaujímá ITS úspěšně výjimečnou roli na trhu. S novým skladem v sídle firmy v Rotterdamu, mělo dojít ke spojení dosud odděleně skladovaných artiklů pro komisionování a hromadného zboží pro velkoodběratele.

K tomu potřebné regály dodala OHRA, specialista pro konzolové a paletové regály z Kerpenu, Německo. ITS byla přesvědčena nejenom o kvalitě regálových systému vyráběných z plnostěnné, za tepla válcované konstrukční oceli, k tomu ale nabídla OHRA se svým modulárním konceptem i na míru střižené řešení pro skladové úlohy v ITS logistickém centru.

K optimálnímu skladování dřeva, desek a stavebnin postavila OHRA pouze ve dvou měsících jedenáct 36 metrů dlouhých řad s konzolovými regály, jakož i dvě řady paletových regálů. S výškou regálů 9 metrů bude nejlepším možným způsobem využita disponibilní plocha a dojde k redukci pojezdů čtyřcestných vysokozdvižných vozíků. Paletové regály nabízejí na šesti patrech, se šířkou pozic 2.700 milimetrů, celkem 462 skladových míst. Konzolové regály umožňují na devíti úrovních skladování desek a dlouhého řeziva, délka ramen se pohybuje mezi 1.100 a 1.550 milimetrů. Protože ITS prodává i tvrdé dřevo, je k tomu několik regálových zón provedeno jako regály pro vysoké zatížení.

V oblasti nohou namontované vodící lišty umožňují bezpečnou obsluhu 2.530 milimetrů širokých regálových uliček se stohovači pro úzké uličky, vyrobené speciálně od fa. Hubtex. První tři úrovně regálů slouží ke skladování artiklů komisionovaných na jednotlivé zakázky, horní část nabízí místo pro hromadné zboží.

Pro optimalizaci výstavby plánovala OHRA nejdříve regály, následně byl plášť budovy přizpůsoben na regálový systém. To vyžadovalo odpovídající vysokou preciznost při provádění montáže regálů, zajistilo ale zákazníkovi již předem optimalizaci investičních nákladů vložených do stavby budovy.