Přejít na hlavní obsah

Hue Socoda

Galerie

timber storage systems
cantilever racking with forklift truck
timber storage systems
timber storage systems
timber storage systems
cantilever racking with forklift truck

Skladování do výšky na flexibilních konzolách

Firma Hue-Socoda, jeden z předních prodejců materiálů desek ze dřeva v Bretani, vybavila sklad ve své nové pobočce v Langueux regálovými systémy od OHRA: Díky stabilním konzolovým regálům se podařilo realizovat regálovou sestavu dosahující výšky devíti metrů – ta je tak více než dvojnásobně vyšší oproti původnímu skladu. Kromě toho optimalizuje skladištní plošina využití prostoru ve skladu: Díky ní lze úsporně skladovat drobný materiál na dvou patrech. Konzoly vysoké 90 centimetrů navíc usnadňují na příjmu uchycení dovezených balíků s deskami pomocí vysokozdvižných vozíků. 

V roce 2017 firma Hue-Socoda změnila svou lokalitu. Na pozemku, který sousedí s dosavadní lokalitou, je sice k dispozici menší celková plocha, ale i tak se podařilo výrazně rozšířit skladové kapacity a zlepšit logistické procesy. Lví podíl na tom mají konzolové regály od OHRA, které umožňují vysokou nosnost díky své konstrukci z plnostěnných, za tepla válcovaných ocelových profilů: Skladová výška tak mohla být navýšena na devět metrů. Ve starém skladu byla přitom regálová sestava vysoká jen čtyři metry. Díky tomu je tu dostatek skladových kapacit tak, aby mohlo být v přímém dosahu všech 1 200 druhů zboží, mj. dřevěné, melaminové a laminátové desky nebo dveře. Veškeré skladové zásoby tak mohly být soustředěny jen do jedné budovy. Důležitým argumentem pro konzolové regály od OHRA bylo navíc i to, že se konzolová ramena nešroubují, ale jednoduše zavěšují do stojanů. Výška jednotlivých úrovní skladu se tak dá upravit bez nářadí, vyžádají-li si to například změny produktového portfolia. 

OHRA navíc k tomu nainstalovala skladištní plošinu, na které jsou nahoře i dole umístěny policové regály. Na nich se skladují například nástavce na zaoblovací frézu nebo kování. Toto rozšíření skladové plochy o další patro umožňuje optimální využití daného prostoru. 

Kvůli urychlení procesů při příjmu zboží dodala navíc OHRA konzoly vysoké 90 cm přizpůsobené na míru potřebám firmy Hue-Socoda. Na nich jsou meziskladovány dovezené balíky s deskami, tak aby mohly být rychle a snadno transportovány vysokozdvižnými vozíky do prostor s regály.

Celkově se podařilo díky těmto skladištním zařízením od OHRA efektivně využít daný prostor, zjednodušit logistické procesy a nabídnout zaměstnancům optimální pracovní podmínky. Zásluhou toho může Hue-Socoda bezpochyby i v budoucnu dostát svému cíli expedovat své kvalitní produkty do 24 hodin.

O firmě Hue-Socoda:

Kořeny firmy Hue-Socoda sahají až do roku 1932. Dnes firma se sídlem v bretaňském městě Langueux zaměstnává cca 90 zaměstnanců a dosahuje obratu 37 mil. eur. Rychlou expedici objednaného zboží zajišťuje 35 vlastních nákladních vozů. Produktové portfolio firmy zahrnuje mj. panely, lamináty, melamin, parkety, dveře a nábytkové komponenty.