Přejít na hlavní obsah

Josef Schuberth & Söhne KG

Galerie

Sestava vysokých regálů pro obchod se stavebními potřebami

Optimální využití skladovací plochy

Při rozšiřování svého obchodu se stavebními potřebami v rakouském Melku postavila firma Josef Schuberth & Söhne KG také sklad s vysokými regály, který umožnil vysoké využití disponibilní skladové plochy. Firma OHRA, v německém Kerpenu sídlící specialista na regálové systémy, instalovala jedenáct regálových uliček, z toho osm a půl s paletovými regály a dva a půl s konzolovými regály.

Zde je skladováno jak dlouhé zboží z úseků dřevo, pozemní stavby nebo realizace zahrad a krajinné stavby, tak i těžké zboží ze sortimentu výrobků z betonu a přírodního kamene. Dodatečně je zde uskladňováno i sezonní zboží z širokého sortimentu příslušenství, jako například travní sekačky.

Pro nejlepší možnou nabídku skladovací plochy pro tyto rozdílné výrobky byly postaveny paletové skladovací pozice s rozdílnými délkami polic mezi 2.200 milimetry a 4.000 milimetry. Zatížení polic se pohybuje mezi 3.000 kilogramy a 4.800 kilogramy. Na sedmi skladových patrech, nejvyšší se nachází ve výšce 9 metrů, najde své místo kolem 7.000 palet. Neskladné, dlouhé zboží se skladuje v 28,5 metrů dlouhých uličkách s konzolovými regály. Regály jsou vybaveny s 1.200 milimetrů dlouhými konzolemi; každá z nich může nést sama do 800 kilogramů. Konzole OHRA regálů se zavěšují horizontálně do sloupků a nešroubují se ani nesváří. Tak zůstává zavěšené rameno flexibilní a může se při nárazech vychýlit. Regálové sloupky jsou děrovány ve 100 milimetrovém rastru a mohou být rychle přizpůsobeny na měnící se skladové podmínky - zcela bez nářadí.

Mimo haly s vysokými regály zřídila Schuberth ještě venkovní sklad s OHRA konzolovými a paletovými regály. Pozinkované sloupky regálů přitom současně slouží i jako nosné elementy střechy: Jednostranné regálové řady byly vybaveny pultovou, oboustranné, sedlovou střechou. K rozsahu OHRA dodávky patří také výpočet statiky na základě zatížení větrem a sněhem. S různým dalším příslušenstvím, jako oddělovacími oblouky, ochrannými mřížemi, podpěrami nebo roštovými podlážkami byly regály přizpůsobeny na individuální Schuberth požadavky.

Výhody výrazně zvětšené skladovací kapacity využívá Schuberth od začátku roku 2012. „Zlepšil se i přehled a manipulace se zbožím probíhá výrazně rychleji“, vysvětluje jednatel, diplomovaný inženýr Heinz Schuberth. „Jako dodavatel kompletního sortimentu stavebnin je Schuberth znám pro svoji vysokou disponibilitu a rychlost při realizaci – moderní vysoký regál je klíčovým elementem pro naši zbožovou logistiku!“

O firmě Schuberth

Firma Josef Schuberth & Söhne KG, založená v roce 1935, dnes provozuje na dvou místech obchody se stavebními potřebami. V Melku, kde stojí první Hagebaumarkt v Rakousku, a ve Wieselburgu. Firma zaměstnává kolem 180 zaměstnanců a vytváří v Rakousku roční obrat kolem 40 miliónů Euro. Při rozšiřování obchodu se stavebními potřebami v Melku v roce 2011 byl obchod se stavebninami modernizován a přebudován na kompetenční centrum se stavebninami. Došlo i k výraznému rozšíření obchodu s příslušenstvím a zahradního centra. Nabídku kompletují obchod se sportovními potřebami - Intersport, a s hračkami - Vedes.