Přejít na hlavní obsah

Ketten Gép: O 60 procent větší skladová kapacita díky posuvným regálům

Galerie

mobile pallet racking
mobile pallet racking
mobile pallet racking
mobile pallet racking
mobile pallet racking

Ketten Gép: O 60 procent větší skladová kapacita díky posuvným regálům

Ketten Gép, prodejce strojů na zemní práce a stavebních strojů se sídlem v maďarském Nagytarcsa u Budapešti, modernizoval díky skladovému řešení od společnosti OHRA svůj sklad náhradních dílů: Nahrazením stávajícího paletového regálu posuvným regálovým systémem se podařilo navýšit skladovou kapacitu v dosavadní skladové hale o 60 procent. Přitom byly znovu využity původní paletové regály, které byly doplněny o paletové regály od společnosti OHRA, a namontovány tak celkem na třech pojezdových vozících. Každý z těchto pojezdových vozíků nese až 108 tun.

Ketten Gép neprodává jen stroje pro zemní práce a stavební stroje, ale také je opravuje a nabízí k nim potřebné náhradní díly. Rychlé vyřešení problémů zákazníků je přitom tím nejvyšším cílem firmy – stavební stroje, které nejsou v provozu, nevydělávají ani korunu. Proto se vždy firma předzásobuje větším sortimentem náhradních dílů, jako jsou např. gumové a ocelové řetězy pro bagry, řetězová kola nebo také díly motoru a nápravy. Kromě toho nabízí Ketten Gép i hydraulické nástavce pro nářadí jako třeba drticí hlavy nebo demoliční nůžky pro stavební stroje. Vzhledem k neustále se rozšiřujícímu sortimentu dosáhl stávající sklad svých limitů. Proto musela firma Ketten Gép hledat řešení, jímž by mohla výrazně rozšířit skladové kapacity v budově, kterou má k dispozici.

Firma Ketten Gép se navíc zapojila již ve fázi plánování: Specialista na skladovou techniku se sídlem v Kerpenu u Kolína nad Rýnem vyvinul na míru šitý koncept posuvného regálového systému.

V něm byly původní paletové regály od jiných výrobců namontovány na pojezdové vozíky a doplněny o paletové regály značky OHRA. Ve firmě Ketten Gép se pojezdové vozíky dlouhé 8,6 metru pohybují na čtyřech kolejnicích. Při přístupu k polici se otevře vždy jen potřebná ulička – boční vysokozdvižný vozík o šířce 3,5 metru používaný ve firmě Ketten Gép tak může zboží pohodlně naskladnit a vyskladnit. Výsledkem je vysoká míra využití prostoru a odpovídající pozitiva u dostupných skladových kapacit.

Regály na pěti skladových úrovních vysoké 5,5 metru, které mají plošné zatížení 3 tuny, se pohybují pojezdovou rychlostí až 4,8 m za minutu – působivá podívaná, kterou podle firmy Ketten Gép pokaždé s oblibou sledují i zákazníci.

Imponující byla pro firmu Ketten Gép rovněž rychlost, s níž byl realizován nový sklad: Na demontáž starých regálů, položení kolejnic a montáž pojízdných regálů včetně řízení potřebovala společnost OHRA méně než měsíc. Tím společnost OHRA podle firmy Ketten Gép dokonale vyhovuje její firemní politice: kvalita výrobků za odpovídající ceny, rychlost a efektivita.

O firmě Ketten Gép:

Firma Ketten Gép byla založena v roce 1993 za účelem prodeje strojů na zemní práce a stavebních strojů. Firma je mimo jiné zástupcem značky VemaTrack, dodavatele dílů k podvozkům a gumových a ocelových řetězů pro buldozery a bagry. Druhým pilířem jsou hydraulické nástavce pro bagry. Firma Ketten Gép sídlí v maďarské obci Nagytarcsa u Budapešti.