Přejít na hlavní obsah

Knaus Tabbert

Galerie

Krátké vzdálenosti pro mobilní cestující na dlouhé vzdálenosti

Společnost Knaus Tabbert, přední evropský výrobce vozidel pro volný čas, výrazně rozšířila výrobní kapacitu ve svém sídle v Jandelsbrunnu o novou výrobní halu. Přímo napojený sklad umožňuje dodávat do výroby s minimální dobou dodání dílů. Společnost OHRA dodala pro nový sklad konzolové a paletové regály – nabízejí vysokou nosnost i ve velkých výškách a tento dodavatel systémů z Kerpenu dokázal nejlépe splnit i náročné požadavky na protipožární systémy.

Krátké vzdálenosti a FIFO
Nový sklad nahrazuje různé blokové, konzolové a konvenční paletové regály, z nichž některé byly pronajaty od externích poskytovatelů služeb. Přímé napojení nového skladu na výrobu minimalizuje dopravní cesty a snižuje zásoby materiálů a dílů ve výrobě. Skladování v nových konzolových a paletových regálech zároveň výrazně snižuje riziko poškození skladovaného zboží – zejména v případě překližkových obalů, které byly dříve skladovány v blocích. Kromě toho se dosud muselo mnoho materiálů opakovaně přemisťovat, aby se realizovala zásada "kdo dřív přijde, ten dřív odejde". Například lepidla mají omezenou životnost, takže FIFO je zde naprosto zásadní. Kromě toho se společnost Knaus Tabbert snaží u všech materiálů uplatňovat systém FIFO.

Paletové a konzolové regály 
Kombinace konzolových a paletových regálů umožňuje skladovat tak rozmanité materiály, jako jsou lepidla, hliníkové a laminátové svitky, překližkové obaly, PVC podlahové krytiny nebo dřevěné a polyuretanové pěnové pásy. Jednou z výhod regálů OHRA, které jsou vyrobeny z ocelových profilů válcovaných za tepla, je jejich vysoká nosnost: Například ve společnosti Knaus Tabbert unesou konzolové regály až 12 tun na jeden stojan a nosnost jedné konzoly je až 1 000 kilogramů, a to i v nejvyšší úrovni skladování ve výšce 7,5 metru. Svitky z laminátu o hmotnosti až 1,2 tuny a svitky plechu o hmotnosti až 1,8 tuny jsou uloženy v paletových regálech. Síťové police umožňují flexibilní skladování bez ohledu na formát pomůcek pro nakládání svitků. Také v konzolových regálech je někdy možné díky síťovým policím skladovat nejrůznější kontejnery a nosiče nákladu.

Integrovaná protipožární ochrana pro úsporu místa
Vzhledem ke skladovaným položkám (dřevo, lepidla, plasty) je sklad zařazen do velmi vysoké třídy požární ochrany. Proto musely být regály komplexně vybaveny sprinklerovými systémy. Společnost OHRA nabídla flexibilní řešení, zejména pro konzolové regály: V každém ze sloupků stojanu byly vyvrtány dva otvory o průměru 80 mm, kterými mohly být vedeny kabely protipožárních systémů. Toto řešení se ukázalo být nejen prostorově úsporné, ale kabely jsou také dobře chráněny proti poškození.