Přejít na hlavní obsah

Kraft Baustoffe

Galerie

Venkovní sklad se střechou a protihlukovou ochranou

Firma Kraft Baustoffe, podle vlastních údajů v současné době největší prodejce stavebninami v prostoru Mnichova, zrealizovala venkovní sklad své nové pobočky v obci Höhenkirchen-Siegertsbrunn, a to využitím konzolových a paletových regálů od společnosti OHRA. Nejenže jsou tyto regály zastřešené, ale vzhledem k tomu, že musela být splněna přísná nařízení o ochraně před hlukem, jsou opatřeny rovněž obložením zadních stěn, které slouží jako protihlukový prvek. 

V roce 2019 sloučila firma Kraft pracoviště Höhenkirchen a Wolfratshausen do nové pobočky Höhenkirchen-Siegertsbrunn. Tady má nyní firma k dispozici podstatně větší plochu pozemku, takže zákazníkům může prezentovat kompletní nabídku výrobků ze sortimentu stavebnin pro bezmála všechna stavební odvětví – od inženýrského stavebnictví či zahradnictví a krajinářství přes montáže budov za sucha až po střechy a klempířství. 

Pro uskladnění tak velkého množství nejrůznějšího materiálu vybavila firma Kraft nový venkovní sklad opět paletovými a konzolovými regály od společnosti OHRA. O jejich kvalitě se totiž už mohl tento prodejce stavebnin přesvědčit na svých dalších pobočkách, neboť společnost OHRA používá pro nosné prvky svých regálů výhradně jen plnostěnné ocelové profily. Ty jsou základem vysoké nosnosti a štíhlé konstrukce regálů. Paletové regály nabízejí plošné zatížení až 4 500 kg, stojany konzolových regálů unesou až 5 000 kg, každá jednotlivá konzola pak až 1 000 kg. 

Pro společnost OHRA mluvilo navíc i to, že každý regál je zákazníkovi individuálně upraven na míru. Firma Kraft hned od samého začátku zapojila odborníky na regály do projektování venkovního skladu. Díky tomu tak mohlo být včas přihlédnuto ke všem otázkám, které se týkají skladování, statiky, odvodňování či ochrany před hlukem, a poměrně levně realizovat efektivní skladový systém. Do toho spadalo rovněž vybavení regálů střešními nosníky a zakrytí trapézovým plechem společností OHRA. Na hranicích pozemku byly navíc regály opatřeny spodní konstrukcí, k níž mohl stavebník namontovat protihlukové stěny. Podařilo se tak vytvořit dostatečné skladové kapacity pro široký sortiment firmy Kraft a zároveň splnit přísná nařízení o ochraně před hlukem vydaná městem Mnichov.

O firmě Kraft Baustoffe:

Kořeny firmy Kraft Baustoffe GmbH sahají až do roku 1886. Od té doby se z firmy stal největší prodejce stavebninami v prostoru Mnichova. Firma Kraft nabízí pro všechna řemeslná odvětví vhodný sortiment – od pozemního stavitelství, montáží budov za sucha, inženýrského stavitelství, zahradnictví a krajinářství přes fasády, střechy a klempířství až po stavební stroje a nářadí. Na pěti pobočkách v Mnichově a okolí a dále na pobočce v obci Mönchengladbach dosáhlo cca 270 zaměstnanců obratu kolem 165 mil. eur.