Přejít na hlavní obsah

Krüger & Scharnberg GmbH

Galerie

Rodinný podnik založený v roce 1893, je všeobecně vnímán jako již pátá generace partnerů pro profesionály. Na mnoha místech v severním Německu dodává firma se stavebninami s přibližně 100 zaměstnanci pro množství specializovaných firem z odvětví stavebních materiálů..

Restrukturalizace pracoviště v Hamburku byla důvodem, proč bylo nutné vytvořit další skladovací kapacity. Úkolem OHRA jako dodavatele skladovacích systémů bylo realizovat na stávající provozní ploše skladovou halu s konzolovými a paletovými regály a vytvořit další venkovní sklad.

V souvislosti s měnícím se sortimentem koncipovala OHRA "univerzální" skladovací systém, který může pojmout různé rozměry a hmotnosti. Zatímco jsou v nové hale skladovány výrobky pro suchou montáž, dřevo nebo izolační hmoty, na venkovní skladovací ploše jsou uskladněny v robustních OHRA regálových systémech např. kameny, betonové dílce nebo komíny.

Nově postavená regálová hala je "specialitou" od firmy OHRA. Podpěry a rámy konzolových a paletových regálů slouží vedle funkce skladu jako nosná konstrukce pro střechu a stěnu. Právě dva paletové a konzolové regály nesoucí střechu s výškou 9.500 mm podpírají celou nosnou konstrukci. Dodatečně byla realizována zastřešená nakládací zóna s 10-ti metrovým vyložením. Protože byla střecha provedena pojivo z lepeného dřeva, byl to vlastní výkon zákazníka.

V závislosti na sortimentu zboží byly naplánovány a provedeny různé šířky polic pro paletové regály. Konzolový regál s různými délkami ramen může být použit také pro měnící se rozměry zboží.

Mezi jednotlivými řádkami v hale a ve venkovním prostoru bylo zohledněno položení vozových cest pro manipulaci s čelním vozíkem.