Přejít na hlavní obsah

Gedimat Laboissiere

Galerie

Minimální poškození skladovaného zboží

Francouzská firma Gedimat Laboissiere obchodující se dřevem značně rozšířila své skladovací kapacity pro dřevěné desky díky nové regálové hale. Regály s konzolovými rameny společnosti OHRA slouží nejen jako podpěry pro konstrukci haly, ale díky zavěšeným konzolovým ramenům snižují poškození skladovaných dřevěných desek.

Společnost se sídlem v Blois u Orleans dodává velkoodběratelům i soukromníkům dřevo a materiály vyrobené ze dřeva. Rostoucí poptávka vyžadovala stavbu nových skladovacích kapacit pro melaminem povrstvené a přírodní dřevěné desky. Protože společnost Laboissiere již byla vybavena regály OHRA, byla OHRA jako vedoucí společnost na evropském trhu v oblasti konzolových regálů  pověřena také stavbou nových skladů pro skladování plošného materiálu. Přitom přesvědčil návrh realizovat sklad jako regálovou halu. Stabilní regálové stojany z oceli válcované za tepla zde slouží současně jako nosná konstrukce pro pultovou střechu a stěny. Díky tomu bylo možné rychle a za výhodnou cenu vytvořit specifický skladovací prostor pro dřevěné desky, aniž by byl narušen pracovní procesy firmy.

Vznikla 38 m dlouhá hala, jejíž vnější stěny tvoří  jednostranné konzolové regály.. Dále byl uprostřed těchto regálů instalován takéoboustranný konzolový regál.. Vodicí kolejnice umožňují použití vícesměrového bočního vysokozdvižného vozíku v úzkém prostoru. Prostřednictvím individuálně přizpůsobených regálů s výškou 5,5, 6,3, a 7,1 m mohla být hala optimálně zasazena do prostředí. Každé konzolové rameno, dlouhé 1 850 mm, unese hmotnost až 600 kg. Konzolová ramena přitom nejsou přišroubována ani přivařena, ale jsou v regálovém stojanu flexibilně zavěšena v 100 mm rastru. Při posouvání tak lze tlumit nárazy.

Souhrnně řečeno, společnost Gedimat Laboissiere mohla díky nové regálové hale značně zvýšit svou skladovací kapacitu a současně výrazně snížit škody na skladovaném zboží vzniklé při manipulaci. Zákazníci francouzské společnosti obchodující se dřevem tak mohou těžit z ještě větší nabídky vysoce kvalitních produktů.

O společnosti Gedimat Laboissiere:

Rodinná firma Gedimat Laboissiere byla založena v roce 1878 a dnes je vedena již šestou generací. Jako specialista na dřevo a výrobky ze dřeva s připojenými pilami dodává podnik asi 80 % velkoodběratelům, ale své odborné znalosti a širokou paletu známých značkových výrobků nabízí i soukromníkům. Velké produktové portfolio a rozsáhlé skladové zásoby umožňují rychlou dodávku odpovídajících produktů. Firma je součástí skupiny Gedimat, vedoucí francouzské skupiny nezávislých obchodníků s potřebami pro stavby a pro domácí kutily.