Přejít na hlavní obsah

Gedimat Laboissiere

Minimální poškození skladovaného zboží

Francouzská firma Gedimat Laboissiere obchodující se dřevem značně rozšířila své skladovací kapacity pro dřevěné desky díky nové regálové hale. Regály s konzolovými rameny společnosti OHRA slouží nejen jako podpěry pro konstrukci haly, ale díky zavěšeným konzolovým ramenům snižují poškození skladovaných dřevěných desek.

Společnost se sídlem v Blois u Orleans dodává velkoodběratelům i soukromníkům dřevo a materiály vyrobené ze dřeva. Rostoucí poptávka vyžadovala stavbu nových skladovacích kapacit pro melaminem povrstvené a přírodní dřevěné desky. Protože společnost Laboissiere již byla vybavena regály OHRA, byla OHRA jako vedoucí společnost na evropském trhu v oblasti konzolových regálů  pověřena také stavbou nových skladů pro skladování plošného materiálu. Přitom přesvědčil návrh realizovat sklad jako regálovou halu. Stabilní regálové stojany z oceli válcované za tepla zde slouží současně jako nosná konstrukce pro pultovou střechu a stěny. Díky tomu bylo možné rychle a za výhodnou cenu vytvořit specifický skladovací prostor pro dřevěné desky, aniž by byl narušen pracovní procesy firmy.

Vznikla 38 m dlouhá hala, jejíž vnější stěny tvoří  jednostranné konzolové regály.. Dále byl uprostřed těchto regálů instalován takéoboustranný konzolový regál.. Vodicí kolejnice umožňují použití vícesměrového bočního vysokozdvižného vozíku v úzkém prostoru. Prostřednictvím individuálně přizpůsobených regálů s výškou 5,5, 6,3, a 7,1 m mohla být hala optimálně zasazena do prostředí. Každé konzolové rameno, dlouhé 1 850 mm, unese hmotnost až 600 kg. Konzolová ramena přitom nejsou přišroubována ani přivařena, ale jsou v regálovém stojanu flexibilně zavěšena v 100 mm rastru. Při posouvání tak lze tlumit nárazy.

Souhrnně řečeno, společnost Gedimat Laboissiere mohla díky nové regálové hale značně zvýšit svou skladovací kapacitu a současně výrazně snížit škody na skladovaném zboží vzniklé při manipulaci. Zákazníci francouzské společnosti obchodující se dřevem tak mohou těžit z ještě větší nabídky vysoce kvalitních produktů.

O společnosti Gedimat Laboissiere:

Rodinná firma Gedimat Laboissiere byla založena v roce 1878 a dnes je vedena již šestou generací. Jako specialista na dřevo a výrobky ze dřeva s připojenými pilami dodává podnik asi 80 % velkoodběratelům, ale své odborné znalosti a širokou paletu známých značkových výrobků nabízí i soukromníkům. Velké produktové portfolio a rozsáhlé skladové zásoby umožňují rychlou dodávku odpovídajících produktů. Firma je součástí skupiny Gedimat, vedoucí francouzské skupiny nezávislých obchodníků s potřebami pro stavby a pro domácí kutily.

 


Galerie projektů