Přejít na hlavní obsah

Lambda Systeme

Galerie

cantilever racking galvanized
pallet racking
pallet racking
cantilever racking
pallet racking frame protection

Více místa pro třetí dimenzi

Maďarský prodejce stavebních materiálů Lambda Systeme rozšířil své skladové kapacity díky paletovým a konzolovým regálům od společnosti OHRA. Protože nebylo možné zvětšit výměru skladu, využila firma pro uskladnění zboží výšku daného prostoru, a to instalováním individuálně upravených paletových a konzolových regálů. Tím se podařilo nejen zvýšit skladovou kapacitu, ale vytvořit i více místa pro nakládku nákladních vozidel To urychluje procesy ve skladu, přehledněji prezentuje zboží a zlepšuje pracovní podmínky pro zaměstnance skladu.

Z firmy Lambda se od doby jejího založení před 25 lety stal jeden z nejvýznamnějších prodejců stavebních materiálů v Maďarsku. Vedle různých stavebních materiálů nabízí především fasádní systémy, řešení pro stavbu stropu a suchou stavbu, ale i pro vzduchotechniku, klimatizaci a vytápění objektů. Rostoucí poptávka si vyžádala rozšíření skladových kapacit na stávající skladové ploše. Lambda se rozhodla pro expanzi směrem vzhůru.

Díky individuálně upraveným paletovým regálům od společnosti OHRA se podařilo vytvořit druhou skladovací úroveň: Pět regálových řad dlouhých mezi 10,6 a 12 metru s výškou stojanů 3 580 mm – která také téměř odpovídá výšce regálu – nabízí místo pro izolační materiály jako minerální a skelná vlna. Díky těmto regálům je nyní možné využít kapacitu skladu skoro až ke stropu haly. Průjezdy široké 2,2 m umožňují rychlý přístup ke všem regálům. Další tři řady paletových regálů poskytují navíc místo pro zboží skladované v paletách. 

Kvůli úspornému skladování dlouhého zboží – například profilů pro suchou stavbu – namontovala mimo to Lambda v exteriéru různé žárově zinkované konzolové regály od společnosti OHRA. Výška stojanů 4 240, resp. 4 840 mm poskytuje rovněž dobré využití stávající výměry. 

Celkově dokázaly regálové systémy přesvědčit firmu Lambda konfigurací šitou zákazníkovi na míru a vysokou nosností. Protože jsou všechny nosné prvky regálového systému od společnosti OHRA zhotoveny z plnostěnných ocelových profilů, umožňuje to vznik úzké konstrukce s vysokou nosností. Plošné zatížení paletových regálů namontovaných ve firmě Lambda činí až 22,5 t, nosnost jednotlivých konzol pak až 450 kg.  

O firmě Lambda Systeme:

Od doby svého založení před 26 lety vytvořila firma Lambda Systeme Kft. síť 16 poboček v Maďarsku a je tudíž jedním z předních specializovaných prodejců stavebních materiálů v tomto regionu. Od samého začátku prodává firma izolační materiály pro pozemní stavitelství, systémy pro suché stavby a fasádní systémy, ale také izolace pro technické vybavení budovy. Během posledních let byl sortiment rozšířen o další produkty jako například zednický materiál, krytinové a komínové systémy.