Přejít na hlavní obsah

Legalny Autozlom

Galerie

Tři ojetá vozidla nad sebou – ale bezpečně!

Firma specializující se na recyklaci vozidel Legalny Autozłom již jednoduše neuchovává vozidla nastohovaná na zemi, ale v robustních konzolových regálech od výrobce OHRA. Díky tomu může firma dnes skladovat na stejné ploše dvakrát tak velký počet vozidel. Díky vysoké nosnosti regálů vyrobených z ocelových profilů válcovaných za tepla se dnes vozidla skladují na třech úrovních, přičemž každé vozidlo smí vážit i přes 2 tuny. Tento skladovací systém navíc umožňuje přímý přístup ke konkrétním vozidlům, a celkově vytváří na skladovacím prostoru pořádek.

Požadavek vyšších skladovacích kapacit
Až doposud skladovala firma Legalny Autozłom ojetá vozidla ve venkovním areálu o rozloze 3 000 metrů čtverečních, vždy ve dvou řadách nad sebou. Ale tím se skladovací kapacity vyčerpaly. Kromě toho se vždy musely karoserie přesouvat, aby bylo možné dostat se k požadovanému vozidlu. A to vyžadovalo čas a mělo za následek neustálé poškozování vozidel, která ještě čekala na recyklaci.

Více aut na metr čtvereční
Firma Legalny Autozłom se proto rozhodla pro použití konzolových regálů OHRA. Tento přední evropský dodavatel konzolových regálů vyvinul a optimalizoval speciálně pro recyklační firmy a odtahové služby robustní konzolový regál na vozidla. Robustní ocelové profily válcované za tepla pro nosné prvky konzolových regálů přitom umožňují bezpečné skladování několika automobilů nad sebou. Vysoká kvalita regálových stojanů a konzoly přitom zaručuje dlouhodobé a hospodárné řešení.

13 regálů namísto skladování na zemi
Společnost OHRA nainstalovala ve venkovním areálu firmy celkem třináct regálů o výšce necelé čtyři metry vždy se třemi skladovacími úrovněmi. Konzoly jsou zavěšené, díky čemuž je lze velmi snadno nastavit na výšku pro různá vozidla. Každý konzolový regál o délce 1 800 milimetrů přitom lze zatížit hmotností až 1 233 kilogramů. Regály splňují požadavky na bezpečné a ekologické skladování v souladu s evropskými směrnicemi na recyklaci a zpracování ojetých vozidel. Díky tomu proběhlo udělení stavebního povolení – které je v Polsku vyžadováno – pro společnost regálový systém OHRA zcela bez problémů.

O 50 procent více automobilů na jedné ploše
Díky novému regálovému systému může Legalny Autozłom nyní uskladnit dvakrát tolik vozidel na jedné ploše, takže náročnost na manipulaci je nižší a příprava na recyklování výrazně hospodárnější. A nový sklad je výhrou také v ohledu na bezpečnost práce.