Přejít na hlavní obsah

Maderas Besteiro

Galerie

Trojnásobná efektivita

Dřevozpracující společnost Maderas Besteiro rozšířila své skladovací kapacity o regálové systémy OHRA: Konzolové regály umožňují efektivní skladování dřeva o délce až 13,5 metrů, individuálně upravené paletové regály s až 15 skladovacími úrovněmi poskytují dostatečný prostor pro velmi rozmanitý sortiment produktů z High Pressure laminátů (HPL). Na rozdíl od původního skladování na zemi a zastaralých regálů společnost Maderas Besteiro zvýšila své skladovací kapacity o 20 procent na stejné skladovací ploše.Toto zrychluje procesy uskladňování a vyskladňování o 30 procent a o 70 procent snižují míru poškození uskladněného zboží.

Od prkna po dům
Od té doby, co se společnost Maderas Besteiro, která byla založena v roce 1930 a v roce 1970 se přestěhovala do lokality Lugo, v severozápadním Španělsku, byly soustavně rozšiřovány skladové a výrobní prostory. V současnosti jsou zde vyráběny různé produkty ze dřeva: od prken, podlahových krytin a dveří až po kuchyně, fasádní obložení a dřevěné konstrukce pro energeticky úsporné domy. Přitom je používáno vysoce moderní strojní vybavení pro obrábění dřeva.

Časově náročný skladovací systém:
Pro dosažení příslušné efektivity i ve skladovací zóně a doplnění skladových kapacit přistoupila firma Maderas Besteiro k rozšíření stávajícího skladu. V tom jsou uskladněny nejrůznější dřevěné produkty na europaletách, jako desky o rozměru 3 660 × 2 100 milimetrů nebo v podobě trámů o délce 13 500 mm. Až doposud leželo zboží na zemi nebo v regálech. Přístup k jednotlivému zboží byl komplikovaný a časově náročný, a navíc docházelo při manipulaci s dřevěnými produkty neustále k jejich poškození. Celkově vzato skladovací zóna již nesplňovala nároky firmy Maderas Besteiro v ohledu na efektivní provoz.

Regály umožňují rychlý přístup
Z tohoto důvodu společnost OHRA nainstalovala ve skladové zóně různé regálové systémy: K těm patří konzolové regály, jejichž ramena o délce 1 300 milimetrů unesou v každém jednotlivém případě hmotnost 750 kilogramů; nejvyšší skladovací úroveň se nachází ve výšce 5 metrů. V té jsou skladovány především desky, které vykazují rychlý obrat, a podle toho je také nutné je příslušně rychle vyskladnit. Protože bylo v oblasti HPL desek nutné uskladnit velké množství různých produktů, které byly skladovány na speciálních paletách o rozměrech 3 050 × 1 300 milimetrů, používá se zde paletový regál: Při délce přibližně deset metrů a výšce cca 6 metrů disponuje regál více než 15 skladovacími úrovněmi. Takto vzniká velký počet skladovacích polic, což usnadňuje uskladnění jednotlivých druhů produktů v každé regálové polici, a tím také rychlý přístup ke zboží.

Zrychlené procesy
S novým regálovým zařízením byla firma Maderas Besteiro schopna výrazně zrychlit své logistické a výrobní procesy, říká Raúl Serna, který má projekt na starosti coby obchodní jednatel OHRA. „Doby překládky a skladování jsou kratší, zboží není tak často poškozené a výrazně se zlepšila kompletace zboží.“ Dále zdůrazňuje, že aktuální rozšíření je jen jedním z mnoha: „Již téměř 20 let rozšiřuje Maderas Besteiro své skladové kapacity díky regálovým systémům OHRA.“