Přejít na hlavní obsah

Maderas Fanega

Galerie

cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking

O 33 % vyšší skladové kapacity – při stejně velké skladovací ploše

Díky konzolovým regálům, které jsou individuálně upravené daným prostorovým podmínkám, dosáhla společnost OHRA u španělského prodejce dřevěných výrobků a železářského zboží Maderas Fanega navýšení skladovací kapacity o 33 %, a to při stejně velké skladovací ploše. Hlavním prvkem nové sestavy je řada regálů, která má na jedné straně 1 200 mm a na té druhé pak 1 850 mm dlouhé konzoly. Tato „asymetrie“ dovoluje maximální využití místa ve stávající hale a zároveň dodržení šířky uličky potřebné pro vysokozdvižné vozíky.

Firma Maderas Fanega je v regionu Kastilien-La Mancha známá svou rozsáhlou nabídkou výrobků a služeb. Neustále se rozšiřující portfolio výrobků si však zároveň vynutilo potřebu dalších skladovacích kapacit. Proto se firma Maderas Fanega rozhodla dosavadní regálovou sestavu vyměnit. Nové regály by měly být nejen vyšší, ale také mnohem lépe přizpůsobeny skladovanému zboží a prostorovým podmínkám.

Maderas Fanega sází na regály značky OHRA už desítky let. A i tentokrát se firma obrátila na společnost OHRA, aby dostala na míru šité řešení. To zahrnuje několik regálových řad, které díky stojanům vysokým 6 010 mm a šesti skladovacím úrovním maximálně využívají výšky haly. Dříve instalované regály v hale, rovněž konzolové regály značky OHRA, byly upraveny a nově smontovány v jiné části sestavy s menší výškou haly.

Díky této nové regálové sestavě se společnosti OHRA podařilo mnohem lépe využít plochy zejména tím, že jedna řada regálu byla speciálně přizpůsobena počtu a rozměrům dřevěných balíků uskladňovaných ve firmě Maderas Fanega: Neboť firma kromě desek měřících 2 440 x 1 220 mm skladuje rovněž balíky o velikosti 2 850 x 2 100 mm. Vybavit všechny regály odpovídajícími dlouhými konzolami by vyžadovalo spoustu místa, a kromě toho je spektrum zboží v těchto rozměrech omezené. Společnost OHRA proto konzolami dlouhými 1 850 mm vybavila pouze jednu stranu regálové řady, zato tu druhou konzolami o délce pouhých 1 200 mm. Aby byla i přes tuto asymetrii zajištěna stabilita regálu, byly stojany adekvátně naddimenzovány.

Díky této neobvyklé konstrukci se podařilo firmě Maderas Fanega maximálně využít plochu, aniž by byl jakkoli omezen volný pohyb vysokozdvižným vozíkům. Celkově dnes sklad nabízí skladové kapacity vyšší o 33 % – a firma Maderas Fanega si ušetřila výstavbu nové skladištní haly.

 

O firmě Maderas Fanega:

Počátky firmy Maderas Fanega S.L. sahají až do roku 1965, kdy byl založen truhlářský podnik v Daimielu. Z něj nakonec vzešel v roce 1984 obchod dřevěným zbožím. V současné době prodává firma na ploše 10 000 m2 široký sortiment dřevěných výrobků a kování.