Přejít na hlavní obsah

Mebatex

Galerie

cantilever racking galvanized
cantilever racking galvanized
cantilever racking galvanized

Snazší manipulace s těžkými trubkami

Česká firma Mebatex, která na pobočce v Brně vyrábí válce pro textilní strojírenství, znásobila díky konzolovým regálům od společnosti OHRA kapacity svého venkovního skladu. Až doposud se ocelové trubky, které představují výstupní materiál pro válce, skladovaly na zemi. Použitím konzolových regálů s vysokou nosností je nyní možné zpřístupnit „třetí dimenzi“ a na stejné ploše tak skladovat podstatně víc materiálu. Zároveň se urychlil přístup k právě požadovaným trubkám a zlepšil se přehled o stavu zásob. 

Produktové portfolio firmy Mebatex má široký záběr, proto je ve skladu celá paleta nejrůznějších trubek určených pro výrobu válců. Nové výrobky a rostoucí obchod začaly nakonec vyžadovat větší skladové kapacity pro ocelové, nerezové a silnostěnné trubky. Proto se firma rozhodla dosavadní skladování na zemi nahradit skladováním trubek a svazků trubek v konzolových regálech od společnosti OHRA. 

Regálový systém od společnosti OHRA dokázal přesvědčit zejména svou odolností a stabilitou: Protože společnost OHRA vyrábí všechny nosné prvky regálů výlučně z plnostěnných ocelových profilů, nabízejí vysokou nosnost při zachování štíhlé konstrukce. Společnost OHRA navíc upravila regály přesně na míru potřebám firmy Mebatex, takže v nich lze bezpečně a efektivně skladovat nejrůznější trubky. Společnost OHRA k nim ve venkovním areálu nainstalovala dvě řady jednostranných konzolových regálů o celkové délce více než 92 metrů. 

Regály nabízejí při výšce 3 710 mm až pět skladovacích úrovní a každý regálový stojan má nosnost 4,4 t. Protože se jednotlivé konzoly flexibilně zavěšují, a nikoliv spojují šrouby se stojany, lze snadno a bez použití nářadí měnit množství a rozměry skladovacích úrovní. Každé konzolové rameno dlouhé 1 800 mm přitom unese zátěž až 1 100 kg. 

Díky vybavení venkovního skladu konzolovými regály značky OHRA má nyní firma Mebatex možnost skladovat podstatně více trubkového materiálu pro svou výrobu válců. K potřebným trubkám se navíc lze v porovnání s dosavadními skladovacími místy na zemi dostat výrazně rychleji, čímž vzrostla i efektivita v celém výrobním procesu. Odpadá dosud nutná pracovní doba pro přeložení výztuží a armování a celkově se manipulace s materiály výrazně zjednodušila. Skladování materiálu v konzolových regálech zároveň umožňuje mít mnohem lepší přehled o stavu zásob.

O firmě Mebatex s. r. o.:

Mebatex s. r. o. vyrábí válce pro textilní strojírenství. Firmu založili v roce 1995 jednatelé společnosti Brugman Maschinenfabrik bn Holland a Brigitte a Guntram Schneiderovi v Brně v České republice. Zpočátku se tu soustružily a svařovaly jednoduché vodicí válce, finální zpracování probíhalo v Holandsku. Postupem času byly vybudovány další stupně výroby válců, až se nakonec mohly vodicí, ale i lisovací válce začít vyrábět kompletně v Brně. Zároveň se započalo se svářečskými pracemi pro komponenty strojů, jako jsou mycí boxy, fulárové žlaby, zásobníky atd. z ušlechtilé oceli. V roce 2003 převzali Brigitte a Guntram Schneiderovi podíly na společnosti Brugman Maschinenfabrik. V následujících letech byl vyměněn, resp. rozšířen celý vozový park. V současné době má firma Mebatex s. r. o. kolem 40 zaměstnanců a pevné místo coby kompetentní a spolehlivý dodavatel jak pro oblast textilního strojírenství, tak i jiná odvětví.