Přejít na hlavní obsah

mejo Metall Josten

Galerie

cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system

Nové skladové kapacity pro zajištění spolehlivých dodávek

Firma mejo Metall Josten, výrobce a dodavatel hliníkových výkresových a speciálních profilů, zvětšila díky novému logistickému centru svou skladovací plochu. K uskladnění svazků výtlačně lisovaných profilů dlouhých až 6 100 mm a těžkých až 1,5 t používá firma konzolové regály od společnosti OHRA: Přesvědčila zejména variabilita zavěšených konzol, ale i možnost upravit regály podle individuálních požadavků firmy mejo. Zásluhou takto výrazně znásobených možností skladování má nyní firma mejo skladem cca 4 800 tun hliníkových profilů a je tudíž schopna zajistit svým zákazníkům nepřetržité a spolehlivé dodávky.

Poté, co kapacity skladu v sídle firmy v Düsseldorfu dosáhly již svých limitů, rozhodla se firma mejo vybudovat nové logistické centrum ve Viersenu. Sklad je třikrát  větší než původní centrální sklad v Düsseldorfu a na ploše 3 200 m2 nabízí dostatek místa pro budoucí požadavky na sklad a výrobu. 

Protože se při skladování svazků profilů již na staré pobočce osvědčily konzolové regály od společnosti OHRA, vybavila firma mejo i nový sklad regály od tohoto evropského lídra trhu pro výrobu konzolových regálů. V porovnání s plně automatizovanými vysokoregálovými sklady, které se často používají v oblasti obchodu s kovem, nabízejí konzolové regály značky OHRA firmě mejo lepší výsledky v otázce ekonomičnosti. Kromě toho přesvědčily volně zavěšené konzoly, jejichž polohu lze měnit bez použití nářadí a díky nimž lze zamezit poškození skladovaného zboží, protože dokážou elasticky tlumit nárazy.

Celkem jedenáct jedno- a dvoustranných regálů, někdy dlouhých až 36,8 m, bylo upraveno přesně podle požadavků firmy mejo, co se týká osové vzdálenosti, výšky a zatížení konzol. Dokonce i samotné konzoly o délce 1 500 mm byly individuálně přiříznuty na šířku ukládaných svazků profilů. Díky použití plnostěnných ocelových profilů pro všechny nosné prvky se podařilo realizovat při výšce stojanu 7 840 mm jedenáct skladovacích úrovní (s patkou). 

Nová pobočka se svými skladovými kapacitami je nyní předpokladem pro další růst firmy a jednodušší, logistické procesy.

O firmě mejo Metall Josten:

Firma mejo Metall Josten GmbH & Co. KG je od roku 1932 výrobcem hliníkových výkresových profilů, hliníkových speciálních profilů, kompatibilních strojírenských profilů ITEM a BOSCH a sendvičových panelů z hliníku. Firma má celkem 30 výtlačných lisů s tlakovou silou mezi 600 a 8 000 tunami a je jednou z předních firem pro voštinové sendvičové panely v Německu. Vlastní značky No Name Konstruktion®, No Name Halbzeug® (předvalek) a No Name Solar® vycházejí z ideje nevázat zákazníka kvůli specifickému zvláštnímu příslušenství k jedné určité a drahé sérii. Mezitím se z firmy mejo stal jeden z největších značkových výrobců kompatibilních hliníkových profilů s drážkami a podpěrných profilů ITEM a BOSCH.