Přejít na hlavní obsah

mejo Metall Josten

Nové skladové kapacity pro zajištění spolehlivých dodávek

Firma mejo Metall Josten, výrobce a dodavatel hliníkových výkresových a speciálních profilů, zvětšila díky novému logistickému centru svou skladovací plochu. K uskladnění svazků výtlačně lisovaných profilů dlouhých až 6 100 mm a těžkých až 1,5 t používá firma konzolové regály od společnosti OHRA: Přesvědčila zejména variabilita zavěšených konzol, ale i možnost upravit regály podle individuálních požadavků firmy mejo. Zásluhou takto výrazně znásobených možností skladování má nyní firma mejo skladem cca 4 800 tun hliníkových profilů a je tudíž schopna zajistit svým zákazníkům nepřetržité a spolehlivé dodávky.

Poté, co kapacity skladu v sídle firmy v Düsseldorfu dosáhly již svých limitů, rozhodla se firma mejo vybudovat nové logistické centrum ve Viersenu. Sklad je třikrát  větší než původní centrální sklad v Düsseldorfu a na ploše 3 200 m2 nabízí dostatek místa pro budoucí požadavky na sklad a výrobu. 

Protože se při skladování svazků profilů již na staré pobočce osvědčily konzolové regály od společnosti OHRA, vybavila firma mejo i nový sklad regály od tohoto evropského lídra trhu pro výrobu konzolových regálů. V porovnání s plně automatizovanými vysokoregálovými sklady, které se často používají v oblasti obchodu s kovem, nabízejí konzolové regály značky OHRA firmě mejo lepší výsledky v otázce ekonomičnosti. Kromě toho přesvědčily volně zavěšené konzoly, jejichž polohu lze měnit bez použití nářadí a díky nimž lze zamezit poškození skladovaného zboží, protože dokážou elasticky tlumit nárazy.

Celkem jedenáct jedno- a dvoustranných regálů, někdy dlouhých až 36,8 m, bylo upraveno přesně podle požadavků firmy mejo, co se týká osové vzdálenosti, výšky a zatížení konzol. Dokonce i samotné konzoly o délce 1 500 mm byly individuálně přiříznuty na šířku ukládaných svazků profilů. Díky použití plnostěnných ocelových profilů pro všechny nosné prvky se podařilo realizovat při výšce stojanu 7 840 mm jedenáct skladovacích úrovní (s patkou). 

Nová pobočka se svými skladovými kapacitami je nyní předpokladem pro další růst firmy a jednodušší, logistické procesy.

O firmě mejo Metall Josten:

Firma mejo Metall Josten GmbH & Co. KG je od roku 1932 výrobcem hliníkových výkresových profilů, hliníkových speciálních profilů, kompatibilních strojírenských profilů ITEM a BOSCH a sendvičových panelů z hliníku. Firma má celkem 30 výtlačných lisů s tlakovou silou mezi 600 a 8 000 tunami a je jednou z předních firem pro voštinové sendvičové panely v Německu. Vlastní značky No Name Konstruktion®, No Name Halbzeug® (předvalek) a No Name Solar® vycházejí z ideje nevázat zákazníka kvůli specifickému zvláštnímu příslušenství k jedné určité a drahé sérii. Mezitím se z firmy mejo stal jeden z největších značkových výrobců kompatibilních hliníkových profilů s drážkami a podpěrných profilů ITEM a BOSCH.


Galerie projektů