Přejít na hlavní obsah

Notz Metall AG

Galerie

Sklad s konzolovými regály pro obchod s nerezovou ocelí

Multifunkční a prostorově úsporná skladová hala

Firma Notz Metall AG, jeden z vůdčích obchodníků s nerezovou ocelí ve Švýcarsku, vybavila svůj nový sklad zboží konzolovými regály od firmy OHRA. Za pomoci vysoké konstrukce regálů - nejvyšší skladové patro leží ve výšce 6,4 metrů - se firmě podařilo ve srovnání se starým skladovým systémem realizovat na menší skladové ploše vyšší skladovou kapacitu.

Fa Notz Metall AG obchoduje s kompletním sortimentem v oblasti oceli a neželezných kovů. Podnik se sídlem v Brüggu, ve švýcarském kantonu Bern, vede široký sortiment kolem 6300 artiklů a má skladem cirka 5000 tun oceli a neželezných kovů. Na základě výstavby dálnice se musela fa Notz Metall vzdát významné části svého provozního areálu. Tím odpadla i plocha pro dosavadní venkovní sklad tyčoviny a trubek. Aby nemusela být ještě zastavěna zbývající zelená plocha firemního areálu, rozhodl se podnik uskladnit v budoucnosti dlouhé materiály v existující skladové hale. Avšak to předpokládalo takový regálový systém, kterým by mohla být plně využita výška haly, což by umožnilo navýšit na stejné ploše skladovou kapacitu.

Proto se fa Notz rozhodla pro systém konzolových regálů firmy OHRA. V německém Kerpenu sídlící firma vyrábí své regály ze stabilních, za tepla válcovaných ocelových profilů, které umožňují konstrukci vysokých regálů s velkou nosností. K tomu se zavěšují konzole OHRA regálů horizontálně do rastru, vysekaného do sloupků a nešroubují se ani nesváří. Tak se nechá rychle změnit výška jednotlivých skladových pater - zcela bez nářadí. Přesně tato flexibilita je předpokladem pro firmou Notz požadovanou multifunkčnost regálového systému - koneckonců by zde měly být skladovány tak rozdílné produkty jako tyčová ocel, trubky, úhlové profily, tažená ocel nebo polotovary v délkách 3 a 6 metrů.

Fa OHRA instalovala odpovídající sklad s konzolovými regály umístěnými ve třech uličkách během devíti dnů. Přitom probíhala montáž naprosto plynule: Po ukončení jedné uličky se zde již zaskladňovalo zboží, zatímco v další uličce probíhala montáž další regálové sekce. To si vyžadovalo přesný projektový plán, tak aby nebyl pokud možno narušen provoz firmy.

Do 6740 milimetrů vysokých sloupků regálového systému je zavěšeno 12 regálových pater. Sklad tak nabízí celkem 2.640 úložných míst - to je o 800 více než v předcházejícím skladě. Současně zabírá regálový systém kolem 366 m² méně plochy. Navýšením skladových kapacit mohly být také o 15,5 procent sníženy náklady na skladové místo.

O firmě Notz Metall AG

Hlavním zaměřením fa Notz Metall AG jsou servisní práce, obchod a další zpracování vysoce kvalitních a nerezových ocelí, neželezných kovů a speciálních materiálů a jejich polotovarů. Produkty slouží jako vstupní materiály v mnoha vysoce specializovaných průmyslových segmentech. Servisní centrum Notz Metall AG nabízí rychlý servis a zpracovává materiál podle zákaznicky specifických požadavků a přání. Firma, jejíž kořeny sahají do roku 1898, zaměstnává 85 spolupracovníků a vytváří roční obrat 70 miliónů Euro.