Přejít na hlavní obsah

Nyfeler Holzwaren AG

Galerie

cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system
cantilever racking system

Vyrovnání výškového rozdílu - na míru zhotovená konstrukce

Terén s výrazným sklonem a úzký prostor kladly specifické požadavky na projekt nového venkovního skladu pro truhlářskou firmu Nyfeler Holzwaren AG. Společnost OHRA nakonec rozdělila oboustranný konzolový regál do dvou částí, na východní a západní stranu, které jsou i přes rozdílné výšky podlahy a vzájemně posunutou konstrukci chráněny jednou společnou střechou o hloubce šesti metrů. S tímto regálem získala firma Nyfeler výrazně více skladovací plochy, ušetří čas při manipulaci a díky ochraně před přímými nepříznivými vlivy počasí má méně škod na skladovaném zboží.

Předtím: Stohování venku

Až dosud skladovali ve firmě Nyfeler kulatiny bukového dřeva, které tahle truhlárna používá mimo jiné pro výrobu systému kuličkové dráhy CUBORO, ale i palivové dříví a jiné výrobky stohované venku. K tomuto účelu používané europalety ovšem neustále zvětrávaly, což vedlo k tomu, že stohy začínaly být nebezpečně nakloněné. Aby se člověk dostal ke zboží, musely se navíc výrobky zdlouhavě přeskládávat. Navíc, aby ochránili zboží před nepříznivými povětrnostními vlivy, zakrývali každý stoh plachtou – to ovšem znamenalo další nepříjemnou práci při manipulaci. V neposlední řadě zabíral sklad nadměrně velkou plochu.

Svízelné prostorové poměry

Proto se ve firmě Nyfeler rozhodli výrazně navýšit efektivitu skladu použitím konzolového regálu od společnosti OHRA. K tomu určené místo si ovšem vyžádalo na míru upravenou konstrukci, neboť kvůli terénu ležela základna jedné strany dvoustranného regálu 1,5 metru nad druhou stranou. Nákladní auta navíc nesměla být při manévrování na těsném pozemku nikterak omezena. A aby toho nebylo málo, cílem bylo uložit do regálu naprosto různé zboží: Prkna vysoká až 4,4 metru a dlouhá až 5,5 metru, ale i sudy, pytle a jiné zboží.

Regál o dvou stranách

Konstruktéři ze společnosti OHRA vyřešili tento zapeklitý oříšek rozdělením regálu: Na výše položené západní straně jsou stojany vysoké  6 770 mm. Na nich jsou upevněny konzoly dlouhé 1,5 metru s nosností 1 000 kg. Ty tvoří, včetně paty, čtyři skladovací úrovně. Na východní straně činí výška stojanu 8 270 mm. Tím je vyrovnán výškový rozdíl podlahy. Na soklu této strany jsou stohovány stohy kulatiny bukového dřeva o hmotnosti až 10 tun. Nad nimi uspořádaná skladovací úroveň nabízí místo pro další stoh prken dosahující hmotnosti až 2 300 kg. Jedna strana regálu je navíc oproti druhé v podélném směru předsunuta: Východní strana začíná o několik metrů dál – patka regálu na rozích konstrukce tak nevyčnívá do jízdní dráhy a nákladní auta mohou regál objíždět v úzkém rádiusu.

Všechny skladovací úrovně regálu jsou vybaveny mřížovými rošty. Díky tomu lze flexibilně skladovat všechny výrobky, nezávisle na délce ramen nebo  způsobu zakládání. Mřížové rošty umožňují navíc dobré odvětrávání uskladněného zboží a volný výhled při uskladňování a vyskladňování. V horní části stojanů jsou namontovány střešní konzoly dlouhé vždy tři metry se sklonem 11 stupňů. Velkoryse dimenzovaná střecha chrání uskladněné zboží spolehlivě před nepřízní počasí. Při statických výpočtech regálu bylo u takto velké střešní plochy samozřejmě zohledněno zatížení sněhem a účinky působení větru.

Zdvojnásobená kapacita, úspora času

Nová regálová sestava přináší firmě Nyfeler zároveň celou řadu výhod, jak zdůrazňuje jednatel firmy Remo Nyfeler: „Nyní dokážeme na stejné výměře uskladnit dvojnásobek toho co dřív. Navíc ušetříme spoustu času díky kratším jízdním trasám a také proto, že už nemusíme uskladněné zboží složitě chránit plachtami.“ I přes svou velikost zapadá regál elegantně do prostředí. V neposlední řadě působí celý sklad čistě a uklizeně a zanechává tak i v očích zákazníka pozitivní dojem.

O firmě Nyfeler Holzwaren:

Firma Nyfeler Holzwaren AG byla založena v roce 1937 a v současné době ji řídí v třetí generaci Margret a Remo Nyfelerovi. Rodinný podnik se sídlem ve švýcarském Gondiswilu zaměstnává aktuálně 14 zaměstnanců. Firma vyrábí vlastní výrobky jako masážní válečky na nohy, dřevěné hračky a výrobky ze dřeva, které prodává přes specializovaný obchod, ale i ve vlastní podnikové prodejně. Kromě toho na vyžádání vyrobí dřevěné zboží v sériích, např. reklamní dárky. Výroba se ovšem soustředí hlavně na Cuboro. Tato dřevěná hračka obsahuje více než 100 různých prvků, z nichž lze kreativním kombinováním a logickým plánováním vytvořit nekonečný počet kuličkových drah.