Přejít na hlavní obsah

Pasito Blanco

Galerie

pallet racking for boat storage
pallet racking for boat storage
pallet racking for boat storage
pallet racking for boat storage

Na suchu

V přístavišti Seca na ostrově Gran Canaria mohou čluny schnout a bezpečně „přezimovat“ v regálech od OHRA

Kanárské ostrovy patří bezpochyby k nejatraktivnějším destinacím milovníků plachtění v evropském výsostném prostoru. Díky Golfskému proudu a teplému větru vanoucímu ze Sahary tu po celý rok panuje mírné letní klima. Oblíbenou základnou pro kroužení po Kanárských ostrovech je Pasito Blanco na ostrově Gran Canaria ležící pouhé dva kilometry od turistického centra Maspalomas. Tamější přístav nabízí 388 kotvišť pro čluny dosahující délky až 40 metrů. A také nespočet servisních služeb pro jachtu i posádku. 

Mezi ně patří rovněž možnost „skladovat“ čluny v bezpečí a v suchu, není-li možné je používat delší dobu. Přístaviště Seca kvůli tomu instalovalo začátkem roku 2018 regálový systém od OHRA: V něm se najde místo pro více než 80 člunů dlouhých až 7 metrů a o celkové hmotnosti 3 tun. Na rozdíl od člunů, které zůstávají celý rok ve vodě, ušetří majitelé tím, že své lodě uskladní v suchu, za nákladná opatření na konzervaci a protiplísňová opatření. 

Základ regálového zařízení tvoří paletové regály od OHRA, které byly upraveny podle speciálních požadavků přístavu a dimenzovány přesně na míru člunům. Pro větší čluny byly nainstalovány tři dvouřadé regálové uličky. Dvoupatrové regály nabízejí skladovou hloubku polic 3,8 m. Aby bylo možné úsporně skladovat také jet ski a menší čluny, byla namontována též třípatrová, jednořadá regálová ulička. Rozhodujícím kritériem přístavu, proč vsadit právě na regálovou konstrukci od OHRA, byla kvalita a odolnost použitých materiálů: Pro nosné prvky svých regálů používá OHRA výhradně jen plnostěnné, za tepla válcované normované konstrukční oceli. To nejenže zaručuje nezbytnou nosnost, ale také dokáže vzdorovat drsnému mořskému klimatu v přístavu Pasito Blanco. Dodatečné žárové pozinkování je navíc zárukou toho, že regály ani po letech užívání neztratí nic ze své nosnosti a budou ladit s uhlazeným vzhledem uskladněných člunů. A až pak zase někdo bude chtít kroužit rájem plachtařů, stačí jen, když zavolá do přístavu, a jeho člun bude opět spuštěn na vodu.