Přejít na hlavní obsah

RBB Aluminium

Galerie

[Translate "Czech Republic"] Es ist immer nur der Gang geöffnet, aus dem ein- oder ausgelagert werden soll.
[Translate "Czech Republic"] Kompakte Regalanlage mit elektronischer Steuerung zum Bewegen der Verfahrwagen.
[Translate "Czech Republic"] Die doppelseitigen Kragarmregale sind auf robusten Verfahrwagen montiert. Diese werden elektronisch angetrieben.
[Translate "Czech Republic"] Offener Gang einer Verfahranlage. Die restlichen Kragarmregale werden zusammengeschoben.
[Translate "Czech Republic"] Sobald der Gang komplett geöffnet ist, kann man die Kragarmregale bedienen.
[Translate "Czech Republic"] Bedienungs-Display einer Kragarmregal-Verfahranlage.
[Translate "Czech Republic"] Fernbedienung zur Steuerung der Kragarmregal-Verfahranlage.

Maximální možné využití plochy díky efektivnímu skladovacímu systému

Aby bylo možné vyhovět neustále vzrůstajícím požadavkům trhu, vybudovala společnost RBB Aluminium AG v místě svého hlavního sídla ve Wallscheid in der Eifel další skladovou halu. Jádrem novostavby jsou pojízdné konzolové regály firmy OHRA. Devět regálových řad s délkou vždy 18,4 metrů a výškou 6,36 metrů umožňuje rychlé a bezpečné skladování 6 metrů dlouhých hliníkových profilů na nejmenší možné základní ploše. 

Firma ve Wallscheid zabývající se zpracováním hliníku investovala celkem 3 mil. eur, mimo jiné i do nové moderní výrobní haly. Nová logistická hala bude zásobovat výrobu hliníkovými profily a zároveň bude sloužit jako vychystávací a expediční sklad. RBB Aluminium již v letech 1996 a 2003 vybavila své skladové prostory regály výrobce OHRA, takže rozhodnutí o tom, že i nový sklad bude využívat skladovací systém hlavního představitele evropského trhu v oboru konzolových regálů se sídlem v Kerpenu, bylo velmi snadné. 

Konzolové regály na pojízdných podstavcích umožňují nejefektivnější využití skladových prostor, protože se vždy otevírá pouze ulička, kam má být zboží uloženo nebo odkud má být vyskladněno. V závislosti na provedení je tak možné dosáhnout až o 100 % vyšší skladovací kapacity než u běžných stacionárních regálových systémů. OHRA dodala společnosti RBB Aluminium řešení přímo na míru: Každý 6 360 milimetrů vysoký stojan unese 4 500 kilogramů na každé straně, jednu regálovou řadu tvoří dvanáct stojanů. Zavěšené konzoly vytvářejí v každé regálové řadě šest skladovacích úrovní, přičemž každá 800 milimetrů dlouhá konzola nese zátěž až 750 kg. Další jednostranné konzolové regály jsou stabilně namontovány na čelních stranách pojezdového zařízení. Pojezdové vozíky pohyblivých regálů se pohybují po kolejnicích, které byly osazeny do podlahové desky haly.

Regálové řady je možné ovládat ručně nebo pomocí dálkového ovládání - například z vysokozdvižného vozíku tak, aby se vždy otevřela požadovaná ulička. Jednoduchá obsluha systému byla pro RBB Aluminium dalším důvodem, proč vybrat řešení výrobce OHRA. 

RBB Aluminium tak dosáhla v novém skladu díky instalaci konzolových regálů na pojízdných podstavcích maximálního možného využití plochy. Hliníkové profily lze ukládat a odebírat bezpečně a rychle. OHRA přitom dodala nejen skladovou techniku, ale podpořila RBB Aluminium i při projektování nové logistické haly.

O společnosti RBB Aluminium-Profiltechnik:

Společnost RBB Aluminium-Profiltechnik AG založili v roce 1986 jako společnost s ručením omezeným Reiner a Doris Beu. Od roku 1999 provádí operativní řízení činnosti firmy rodinná akciová společnost, na kterou se společnost s ručením omezeným přeměnila. Během posledních 30 letech se ze středně velké firmy stal mezinárodně úspěšný výrobce za tepla protlačovaných hliníkových profilů, konstrukčních souborů a hliníkových komponent a rovněž systémů hliníkových venkovních parapetů.Společnost zaměstnává celkem 195 pracovníků, v lokalitě Wallscheid vyrábí individuální hliníkové produkty každý den 150 zaměstnanců. 

 

Konzolový regál na pojízdném podstavci