Přejít na hlavní obsah

Recup Auto

Galerie

240 automobilů místo 96 na stejné ploše

Francouzská společnost Récup Auto, která se zabývá recyklací vozidel, rozšířila svou skladovací kapacitu o 30 samostatných konzolových regálů od společnosti OHRA, aby na dostupné ploše mohla uskladnit ještě více automobilů. Regály vysoké přes pět metrů umožňují bezpečné uložení čtyř automobilů nad sebou. Kromě toho lze s každým vozidlem manipulovat bez nutnosti přemístění ostatních automobilů – to snižuje možnost poškození a navíc zvyšuje bezpečnost zaměstnanců.

Potřeba většího prostoru
Společnost Récup Auto skladuje ve svém areálu o rozloze 3,5 hektaru v Caudanu v Bretani přibližně 1 500 vozidel, aby je mohla udržitelným způsobem recyklovat a získávat náhradní díly. Dosud byly vozy zaparkovány na zemi, což nejen zabíralo spoustu místa, ale také znamenalo, že se musely znovu a znovu přemisťovat. Časová náročnost byla příslušně vysoká a těžkopádná manipulace vedla také k poškození vozidel a z nich získávaných náhradních dílů. Společnost Récup Auto se proto rozhodla vybavit plochu o rozloze 840 metrů čtverečních konzolovými regály od společnosti OHRA.

Pro ojeté automobily těžké až 2,2 tuny 
Společnost OHRA, evropská jednička na trhu konzolových regálů, instalovala ve společnosti Récup Auto celkem 30 oboustranných regálů. Regálové stojany jsou vysoké 5,61 metru, přičemž nejvyšší ze čtyř skladovacích úrovní má výšku 5 metrů. Díky konstrukci z ocelových plnostěnných profilů válcovaných za tepla mají regály vysokou nosnost, robustnost a odolnost: Každé konzolové rameno, dlouhé 1 800 mm, unese až 1 100 kg. 30 regálů bylo uspořádáno do pěti řad. Vodicí lišty jsou připevněny k patkám regálů v každé řadě, aby chránily regály před poškozením nárazem a usnadnily manévrování s vysokozdvižným zařízením.

Více než dvojnásobná skladovací kapacita
Díky novému regálovému systému může nyní společnost Récup Auto na stejné ploše skladovat 240 automobilů místo dosavadních 96. Kromě toho je potřeba méně manipulace nebo manévrování, protože ke každému automobilu v regálu je přímý přístup. Díky tomu je recyklační proces ekonomičtější, ale také se minimalizuje možnost poškození, takže lze získat více náhradních dílů lepší kvality.