Přejít na hlavní obsah

Reifenhäuser Reiloy

Galerie

O 24 hodin rychleji

Reifenhäuser Reiloy, specialista na vysoce odolné válce a šneky pro extruzní a vstřikovací stroje, nahradil dosavadní externí skladování materiálu a hotových výrobků skladováním v nově vybudovaném skladu integrovaném do závodu. Pro skladování až 8 tun těžkých a až 10 metrů dlouhých konstrukčních dílů instaloval podnik pět konzolových regálů pro velké zatížení od firmy OHRA. Tím dokázala firma Reifenhäuser Reiloy výrazně zkrátit průběžné časy u procesu uskladnění a vyskladnění, navíc pak eliminovala i veškeré náklady na externí skladování.

Snížení nákladů na skladování, zrychlení přístupu
Dosavadní skladování potřebného materiálu a hotových výrobků u externího poskytovatele logistických služeb bylo spojené s velkými skladovacími náklady. Především ale nebyl u tohoto řešení možný přímý přístup ke zboží. Zhruba 24 hodin bylo zapotřebí pro to, aby se požadované zboží dostalo z externího skladu do závodu. Proto se ve firmě Reifenhäuser Reiloy rozhodli, zajistit si vybudováním vlastního skladu přímý přístup ke zboží.

Dimenzováno pro velké zatížení
Podnik Reifenhäuser Reiloy proto vybavil sklad s plochou 1.200 metrů čtverečních regály firmy OHRA: Tento podnik patří k lídrům na trhu se skladovací technikou pro velké zatížení v Evropě. Robustní konzolové a paletové regály ze za tepla válcovaných ocelových profilů v sobě kombinují vysokou nosnost se štíhlou, na plochu nenáročnou konstrukcí. Ve skladové hale podniku Reifenhäuser Reiloy instalovala firma OHRA pět regálů s délkou mezi 20 a 30 metry, vždy se sedmi skladovacími úrovněmi. Každý více než 5,5 metru vysoký stojan je dimenzován pro celkovou nosnost 15.600 kilogramů, každá 800 milimetrů dlouhá konzola má nosnost až 1.300 kilogramů. Konzoly jsou přitom zavěšeny flexibilně a mohou být kdykoli bez použití nářadí rychle přestaveny, regál je tak možno přizpůsobit různé výšce skladovaného zboží. Aby se zabránilo poškození válců a šneků při přepravě, skladuje je Reifenhäuser Reiloy na paletách. Proto vybavila firma OHRA skladovací úrovně ocelovými rošty. Každá z těchto polic má nosnost 1.600 kilogramů na metr čtvereční. V regálech je tak možné flexibilně skladovat i ty nejtěžší konstrukční díly. Regály jsou přitom obsluhovány prostorově nenáročnými bočními vysokozdvižnými vozíky – vodicí kolejnice namontované na patkách regálu přitom spolehlivě „vedou“ vozík uličkou mezi regály.

Významná redukce průběžných časů
Díky novému systému skladování ušetří nyní firma Reifenhäuser Reiloy veškeré náklady spojené dříve s externím skladováním. Procesy uskladnění a vyskladnění jsou navíc v průměru o 24 hodin kratší a výroba a expedice mají nyní zajištěn rychlý přístup k uskladněnému zboží. Vedle toho se rovněž podařilo zcela eliminovat poškození povětrnostními vlivy, které se dříve často vyskytovalo. „Ve srovnání s dřívějšími výběrovými řízeními nás beze zbytku přesvědčila komplexní dodávka firmy OHRA“, shrnuje Thomas Huhn, vedoucí oddělení Operations u Reifenhäuser Reiloy. „Tento projekt, realizovaný jako referenční, si získal velký respekt ve skupině Reifenhäuser a přinese firmě OHRA i další zakázky.


O Reifenhäuser Reiloy:
Společnost Reifenhäuser Reiloy GmbH založená v roce 1971 vyrábí a obrábí v závodě Troisdorf vysoce odolné válce a šneky pro extruzní a vstřikovací stroje. Použitím vlastních tvrdých slitin a postupů dosahuje podnik zvláště vysoké odolnosti těchto komponent proti opotřebení, díky které jsou spolehlivě chráněny před oděrem, adhezí a korozí. Reifenhäuser Reiloy patří se svými zhruba 200 zaměstnanci do skupiny Reifenhäuser. Ta je se svými vysoce specializovanými Business Units předním dodavatelem inovativních technologií a komponentů pro extruzi plastů. Rodinný podnik založený v roce 1911 dodává Hightech řešení do celého světa. Se svými technologiemi a know-how 1.750 zaměstnanců představuje skupina Reifenhäuser největší světovou odbornou síť zaměřenou na technologii extruze plastů.