Přejít na hlavní obsah

Röhrenhandel Appenzell

Galerie

pallet racking galvanized
pallet racking warehouse
pallet racking with roof
pallet racking with roof
pallet racking with roof
pallet racking with roof

Robustní regály, odolné vůči počasí, a navíc i estetické

S novými konzolovými a paletovými regály od firmy OHRA rozšířil prodejce trubek Röhrenhandel Appenzell AG svou skladovou kapacitu, aby mohl nabízet ještě větší portfolio stavebního materiálu a řemeslnických potřeb. Při realizaci skladu bylo třeba dbát zejména na stavební danosti: rámy regálů rozmístěných uvnitř byly rozděleny, aby se daly nákladním výtahem dopravit do suterénu. Regály rozmístěny venku jsou dimenzovány pro vysoké zatížení sněhem a větrem. Regály, umístěné na hranicích pozemku, jsou obloženy domácími druhy dřeva, takže esteticky zapadají do územního plánu obce Appenzell.

Produktové portfolio prodejce trubek Röhrenhandel Appenzell zahrnuje zboží pro inženýrské a pozemní stavby, pro zahradnictví a různé betonové výrobky. Kromě toho zde řemeslníci najdou širokou nabídku nářadí a pracovního oblečení. Kvůli skladování všech těchto rozličných druhů zboží se podnik rozhodl nainstalovat kombinaci paletových a konzolových regálů od firmy OHRA, které jsou zčásti rozmístěny v hale a zčásti v exteriéru. Nový sklad poskytuje místo pro zhruba 1 000 europalet a obsluhují ho vysokozdvižné a ruční paletové vozíky. 

Prodejce trubek Röhrenhandel Appenzell používal regály od firmy OHRA již v předchozích skladech a je přesvědčený o robustnosti regálů, které jsou zhotovené z kvalitních, za tepla válcovaných ocelových profilů. Pro toto rozhodnutí byla ale důležitá i možnost přizpůsobit regály požadavkům podniku: takže rámy paletových regálů rozmístěných v hale musely být rozděleny, protože jejich umístění v suterénu je dostupné pouze pomocí nákladního výtahu. Díly se následně pospojovaly tak, aby se daly bez poškození zase rozpojit, například v případě stěhování. 

Paletové a konzolové regály rozmístěny v exteriéru jsou kvůli ochraně uskladněného zboží opatřené střechou; OHRA dodala regály se střešními rameny s přípravou na zastřešení. Samotné zastřešení provedla lokální stavební firma. OHRA přitom dimenzuje statiku regálů pro velké zatížení sněhem, které může v Appenzell být až 484 kilogramů na metr čtvereční a pro zatížení větrem až do 110 kilogramů na metr čtvereční. 

Zároveň musí vnější regály vyhovovat předpisům „o ochraně přírody a krajiny" platným v obci Appenzell: ty vyžadovaly střešní krytinu, která se neleskne, odvodnění střechy s funkcí retence vody - přitom se dešťová voda kontroluje speciálními odtoky a zadržuje se na střeše - jakož i obložení regálů ze strany od ulice neošetřenými tuzemskými druhy dřeva. Nové regály tedy dnes harmonicky zapadají do okolí, jako by byly jeho součástí.

O firmě Röhrenhandel Appenzell :

Už v poválečných letech začal kanton jako územně správný sektor v oblasti Appenzellerland s výrobou trubek pod jménem Rohri , později je už sám nevyráběl, ale provozoval už jen obchod s trubkami. Podnik se v roce 2002 změnil na akciovou společnost a od té doby má soukromé vedení jako Röhrenhandel Appenzell AG . Od toho času se spektrum produktů neustále rozšiřovalo a dnes zahrnuje kromě různých produktů pro inženýrské stavby i druhy zboží pro pozemní stavby a zahradnictví, jakož i řemeslnické potřeby. Podnik se přitom pokládá za obchod typu cash & carry, dodává však i větší množství přímo na stavbu vlastním pojízdným jeřábem. Röhrenhandel Appenzell AG má dnes v regionu vedoucí postavení na trhu, s obratem několika milionů švýcarských franků ročně.