Přejít na hlavní obsah

Röhrenhandel Appenzell

Robustní regály, odolné vůči počasí, a navíc i estetické

S novými konzolovými a paletovými regály od firmy OHRA rozšířil prodejce trubek Röhrenhandel Appenzell AG svou skladovou kapacitu, aby mohl nabízet ještě větší portfolio stavebního materiálu a řemeslnických potřeb. Při realizaci skladu bylo třeba dbát zejména na stavební danosti: rámy regálů rozmístěných uvnitř byly rozděleny, aby se daly nákladním výtahem dopravit do suterénu. Regály rozmístěny venku jsou dimenzovány pro vysoké zatížení sněhem a větrem. Regály, umístěné na hranicích pozemku, jsou obloženy domácími druhy dřeva, takže esteticky zapadají do územního plánu obce Appenzell.

Produktové portfolio prodejce trubek Röhrenhandel Appenzell zahrnuje zboží pro inženýrské a pozemní stavby, pro zahradnictví a různé betonové výrobky. Kromě toho zde řemeslníci najdou širokou nabídku nářadí a pracovního oblečení. Kvůli skladování všech těchto rozličných druhů zboží se podnik rozhodl nainstalovat kombinaci paletových a konzolových regálů od firmy OHRA, které jsou zčásti rozmístěny v hale a zčásti v exteriéru. Nový sklad poskytuje místo pro zhruba 1 000 europalet a obsluhují ho vysokozdvižné a ruční paletové vozíky. 

Prodejce trubek Röhrenhandel Appenzell používal regály od firmy OHRA již v předchozích skladech a je přesvědčený o robustnosti regálů, které jsou zhotovené z kvalitních, za tepla válcovaných ocelových profilů. Pro toto rozhodnutí byla ale důležitá i možnost přizpůsobit regály požadavkům podniku: takže rámy paletových regálů rozmístěných v hale musely být rozděleny, protože jejich umístění v suterénu je dostupné pouze pomocí nákladního výtahu. Díly se následně pospojovaly tak, aby se daly bez poškození zase rozpojit, například v případě stěhování. 

Paletové a konzolové regály rozmístěny v exteriéru jsou kvůli ochraně uskladněného zboží opatřené střechou; OHRA dodala regály se střešními rameny s přípravou na zastřešení. Samotné zastřešení provedla lokální stavební firma. OHRA přitom dimenzuje statiku regálů pro velké zatížení sněhem, které může v Appenzell být až 484 kilogramů na metr čtvereční a pro zatížení větrem až do 110 kilogramů na metr čtvereční. 

Zároveň musí vnější regály vyhovovat předpisům „o ochraně přírody a krajiny" platným v obci Appenzell: ty vyžadovaly střešní krytinu, která se neleskne, odvodnění střechy s funkcí retence vody - přitom se dešťová voda kontroluje speciálními odtoky a zadržuje se na střeše - jakož i obložení regálů ze strany od ulice neošetřenými tuzemskými druhy dřeva. Nové regály tedy dnes harmonicky zapadají do okolí, jako by byly jeho součástí.

O firmě Röhrenhandel Appenzell :

Už v poválečných letech začal kanton jako územně správný sektor v oblasti Appenzellerland s výrobou trubek pod jménem Rohri , později je už sám nevyráběl, ale provozoval už jen obchod s trubkami. Podnik se v roce 2002 změnil na akciovou společnost a od té doby má soukromé vedení jako Röhrenhandel Appenzell AG . Od toho času se spektrum produktů neustále rozšiřovalo a dnes zahrnuje kromě různých produktů pro inženýrské stavby i druhy zboží pro pozemní stavby a zahradnictví, jakož i řemeslnické potřeby. Podnik se přitom pokládá za obchod typu cash & carry, dodává však i větší množství přímo na stavbu vlastním pojízdným jeřábem. Röhrenhandel Appenzell AG má dnes v regionu vedoucí postavení na trhu, s obratem několika milionů švýcarských franků ročně. 


Galerie projektů