Přejít na hlavní obsah

Ronge Profil

Galerie

cantilever racking systems, gratings
cantilever racking systems, gratings
cantilever racking systems, gratings
cantilever racking systems, gratings

Větší kapacita a lepší přehled

V novém výrobním závodě firmy Ronge Profil GmbH v Alfeld u Hannoveru skladují 300 až 400 tun plechu potřebného na výrobu kovových fasádních prvků v konzolových regálech firmy OHRA. Svou vysokou možností zatížení a výškou stojanů 7 270 milimetrů, nabízejí tyto regály výrazně větší skladovací kapacitu, než regálový systém používaný v předchozím skladu. Mřížové rošty na konzolách přitom umožňují flexibilní uskladnění plechů v nejrůznějších formátech i druzích palet. Nový skladovací systém firmy Ronge Profil umožnil rovněž snížit náklady na uskladňování a vyskladňování plechů. 

Řešení skladu ve starém závodě Ronge Profil již neodpovídalo koncepci moderní výrobní haly, navržené podle standardů Průmyslu 4.0. Vzhledem k relativně nízkým skladovacím kapacitám, které původní systém nabízel, bylo nutné dvojité obsazování jednotlivých skladových míst – tato skutečnost nejen omezovala ukládání a odebírání materiálu, ale ztěžovala také přehled o uskladněném plechu. 

Aby byl v nové výrobě zajištěn rychlý přístup k plechům o velikosti 1 000 x 2 000 mm až 2 000 x 6 000 mm, rozhodla se firma Ronge Profil pro instalaci konzolových regálů firmy OHRA. Od standardu se liší plnostěnnými ocelovými profily všech nosných prvků. Výsledkem je štíhlá konstrukce regálů s vysokou nosností umožňující kompaktní skladování na malé základní ploše. 

V moderní výrobní hale firmy Ronge Profil dnes stojí celkem sedm jednostranných konzolových regálů v délce od 3,6 m do 76,5 m. Na deseti úrovních – nejvyšší je ve výšce 6 800 mm – nabízejí skladovací prostor dostatečný pro flexibilní zásobování výroby potřebnými plechy. Dvojité obsazování regálů je minulostí, takže se současně snížily i nároky a náklady na uskladňování a vyskladňování. 

Individuální konzultace s experty z firmy OHRA pomohly regály přizpůsobit potřebám firmy Ronge Profil. Byly vyrobeny tak, aby přesně odpovídaly situaci v hale a aby byla dosažena maximální možná skladovací kapacita. Mřížové rošty umožňují flexibilní ukládání různých formátů plechů, dílů s komplikovanými tvary i nestandardních palet. 

O společnosti Ronge Profil:

Ronge Profil GmbH je nezávislá rodinná firma řízená vlastníkem, která má za sebou 40 let zkušeností. Firma se sídlem v městě Alfeld u Hannoveru patří k předním výrobcům předsazených fasád a fasádních systémů z kovu a hliníku v německy mluvících zemích. Automatizované procesy a operace v nové výrobní hale o ploše 7 000 m2 zaručují vysokou hospodárnost při výrobě materiálu pro individuální projekty fasád. Díky definovaným standardům vyrábí firma Ronge Profil fasády, stavební díly a komponenty vždy v požadované a trvale vysoké kvalitě a spolehlivě je dodává ve smluvených termínech.