Přejít na hlavní obsah

Rubio Careco

Galerie

Ojetá vozidla: Prostor na 1080 vozů namísto 216

Francouzská firma Rubio Caréco specializující se na recyklaci vozidel zpětinásobila na své stávající ploše skladové kapacity pro ojetá vozidla díky novému regálovému systému od společnosti OHRA. Doposud poskytoval podlažní sklad o rozloze 4 000 m² v exteriéru prostor pro 216 ojetých vozidel. Dnes je skladováno v šesti řadách po 18 oboustranných konzolových regálech vždy pět aut nad sebou. To vytváří skladovou kapacitu 1080 vozidel – na stejné ploše. Přitom se ušetří značná manuální manipulace díky přímému přístupu ke každému jednotlivému vozidlu, díky čemuž dochází ke snížení nákladů na logistiku a zvýšení bezpečnosti pro zaměstnance.

Kapacitní limity u podlažního skladu
Rubio Caréco je jedním z předních poskytovatelů ojetých autodílů v regionu Pau a Tarbes jihozápadně od Toulouse. Ročně se zde zrecykluje přibližně 8 000 aut, přičemž firma má neustále skladem 40 000 opotřebených dílů. Objem obchodu se v uplynulých letech vyvíjel natolik pozitivně, že kapacity podlažního skladu v exteriéru již přestaly postačovat. Také byl komplikovaný a nákladný přístup k jednotlivým vozidlům.

Pět vozidel na sobě
Firma Rubio Caréco se proto rozhodla pro instalaci regálového systému od společnosti OHRA: Tento přední evropský dodavatel konzolových regálů vyvinul speciálně pro recyklační firmy robustní konzolový regál na vozidla. Konzolové regály poskytují díky robustním ocelovým profilům válcovaným za tepla vysoké výkonnostní rezervy: Oboustranné regály nainstalované ve firmě Rubio Caréco poskytují na každou skladovací úroveň a stranu nosnost až 2 200 kilogramů. Při výšce regálu 7 600 milimetrů bylo realizováno pět skladovacích úrovní. Pro použití ve venkovní oblasti jsou všechny díly konzolových regálů žárově zinkované.

Ještě lepší využití plochy díky bočnímu vysokozdvižnému vozíku
Pro uskladnění a vyskladnění vozidel využívá firma Rubio Caréco boční vysokozdvižný vozík. Vodicí kolejnice namontované na patkách regálu usnadňují řidiči vozíku „zajetí“ do regálové uličky – takto lze řady regálů postavit výrazně kompaktnějším způsobem a lépe využívat disponibilní plochu než při obsluze čelním vysokozdvižným vozíkem.

S novým skladovým konceptem může firma Rubio Caréco dnes nejen uskladnit pětinásobný počet vozidel na stejné ploše, ale také dostát požadavkům evropských směrnic pro bezpečné skladování. Celý logistický proces probíhá mnohem účinněji a hospodárněji.