Přejít na hlavní obsah

Schyns GmbH

Galerie

Regálová hala pro obchod se dřevem

Kompletní řešení z jedné ruky

Po velkém požáru musela být v nejkratším možném čase kompletně obnovena skladová hala firmy Schyns, jednoho z předních obchodníků se dřevem v kraji Rhein-Sieg. Fa. Schyns přitom vsadila na regálové systémy od firmy OHRA. Specialisté na konzolové regály realizovali novostavbu 3.385 čtverečných metrů velké haly jako generální dodavatel. Tak se nacházely všechny fáze stavby, od prvotního plánování až k montáži v jedné ruce a projekt mohl být realizován během pouhých sedmi měsíců.

V Siegburgu sídlící Schyns GmbH nabízí jako velkoobchod a maloobchod rozsáhlý sortiment dřeva pro privátní zákazníky a řemeslníky – od konstrukčního dřeva až po zahradní domek. Předzásobení s dřevěnými artikly se děje v regálovém skladě, který byl po více než 20 let trvale rozšiřován. Tak vznikla během let z jednotlivých regálových řad kompletní hala, která byla později ještě zdvojena. Tak mohl růst kompletní sklad společně s firmou.

Fa. Schyns přitom vsadila od začátku na konzolové regály od fa. OHRA: Na jedné straně přesvědčil systém svojí robustností - všechny nosné elementy jsou z plnostěnné, za tepla válcované oceli. Profily se tak mohou při nárazech elasticky prohnout a zachovávají si i v drsném skladovém provozu trvale své statické vlastnosti. Přitom umožňuje stabilní konstrukce vysoké skladové výšky - u fa. Schyns se nachází horní úroveň skladu na výšce 6 metrů. Na druhé straně se konzole OHRA regálů se sloupky nešroubují ani nesvařují, nýbrž se do nich zavěšují. Tak se může rameno při nárazech s vysokozdvižným vozíkem nebo se zbožím vychýlit, rameno a zboží zůstávají nepoškozené. Regálové sloupky jsou děrovány se 100 milimetrovým rastrem, do kterého se flexibilně zavěšují konzole. Ramena se nechají přestavět bez nářadí, takže je možné rychle přizpůsobit regály na nové podmínky.

Proto pověřila fa. Schyns po požáru regálové haly s obnovou skladu opět fa. OHRA. Specialisté z Kerpenu dodali a namontovali nejen potřebné regálové systémy, nýbrž převzali i plánování kompletní novostavby - od prvního výkresu až k propočtu statiky. Tím, že OHRA převzala při novostavbě haly roli generálního dodavatele, mohly být výrazně zkráceny i termíny projektu: Celý projekt s investičním objemem kolem 1 miliónu Euro mohl být realizován během pouhých 7 měsíců.

O firmě Schyns

Schyns GmbH byla založena od Heinricha Schynse jako velkoobchod se dřevem v roce 1947. O 30 let později převzal provoz jeho syn Karl-Heinz. Karl-Heinz Schyns byl spoluzakladatelem sdružení HolzLand-Kooperation, tomu odpovídalo v roce 1985 doplnění velkoobchodu i maloobchodní činností. Od roku 2003 je firma vedená Heinerem Schynsem, vnukem zakladatele. Na 2.000 čtverečných metrů maloobchodní plochy je ve specializovaném obchodě nabízen rozsáhlý sortiment dřevěných výrobků, od hranolů, před podkladové krytiny až k dřevěným hračkám. Velkoobchod pro řemeslníky pracující se dřevem vytváří druhou oporu rodinné firmy, ve které je dnes zaměstnáno 15 spolupracovníků.