Přejít na hlavní obsah

Seuner Fabricados

Galerie

cantilever racking double-sided
cantilever racking double-sided, guiding rails
cantilever racking double-sided, small aisle racking
cantilever racking double-sided, guiding rails
cantilever racking double-sided

Univerzální skladové kapacity pro komponenty do soustruhů

Za účelem skladování součástek do soustruhů nainstalovala španělská firma Seuner Fabricados nové regálové zařízení od OHRA. Stěžejním úkolem přitom bylo vytvořit maximální skladové kapacity pro komponenty různých rozměrů, které se skladují na vlastních firemních nosičích nákladu. Řešením se tu staly konzolové regály vysoké 8,58 metru, které nabízejí jak souvislé skladovací úrovně, tak i místo pro dlouhé zboží. 

Firma Seuner patří do skupiny CMZ Machinery Group, předního evropského výrobce CNC soustruhů. Továrna v blízkosti Bilbaa má k dispozici skladový prostor pro soustruhy CMZ. Tyto součástky jsou různých rozměrů a hmotností a k jejich přepravě a skladování se v továrně používají standardizované nosníky. Standardní regálové řešení nepřicházelo při instalaci nového skladu v úvahu. Firma společně s odborníky z OHRA vyvinula regálový systém, který kombinuje požadovanou flexibilitu s co nejlepším využitím plochy, a tudíž s velkými skladovými kapacitami. 

Celkem bylo nainstalováno sedm konzolových regálů o délce v rozmezí 15,1 a 22,5 metru. Konzolové regály umožňují oproti paletovým regálům skladovat zboží nejrůznějších šířek, protože nemají rušivé mezinosníky. Zároveň může firma Seuner v této regálové sestavě uschovávat též materiál v tyčích či jiné dlouhé zboží. Protože jsou všechny nosné prvky regálového systému od OHRA zhotoveny z masivních ocelových profilů, umožňuje to vznik úzkého skladovacího systému s vysokou nosností. Každá strana regálů namontovaných pro firmu Seuner nese hmotnost 3 280 kg, zatímco konzolová ramena o délce 1,15 metru mají nosnost 820 kg. Pojezdová vedení umístěná na spodní části regálů dovolují použít vidlicový vysokozdvižný vozík pro úzké uličky. Firma Seuner nainstalovala navíc i řadu paletových regálů od OHRA s pěti skladovacími úrovněmi a jedním skladovým boxem mezi 4 a 3 metry. Nosnost jednoho skladovacího boxu přitom činí 3 000 a 4 000 kg.

Seuner je přesvědčen o kvalitě regálů a profesionalitě poradenství poskytovaného firmou OHRA. Díky těmto novým regálovým systémům bylo možné vytvořit skladový prostor s velkou nosností, který nabízí to nejlepší možné řešení potenciální skladové plochy a který dokáže propojit odolnost a flexibilitu. 

O firmě Seuner Fabricados:
Firma Seuner Fabricados S.L. sídlící ve městě Mallabia u Bilbaa patří do skupiny CMZ Machinery Group. CMZ vyrábí již od roku 1948 obráběcí stroje a v současnosti je na poli CNC soustruhů vedoucí firmou na trhu ve Španělsku a jedním z předních dodavatelů v Evropě. Ve čtyřech závodech skupiny nedaleko Bilbaa jsou vyvíjeny, vyráběny a montovány moderní CNC stroje. Nesmírně široké rozpětí výroby je přitom zárukou vysoké kvality a preciznosti ve všech součástkách.