Přejít na hlavní obsah

Sistema

Galerie

Sistema využívá maximální hustotu uložení pomocí konzolových regálů OHRA

Sklad pro nadměrně dlouhé zboží pro hliníkové okenní profily

Specialista na logistiku, Sistema srl, Collegno, vybudoval společně s OHRA pro výrobce oken F.T. alluminio srl ve Volpianu v Itálii nový sklad pro hliníkové profily. Díky ocelovým profilům konzolových regálů OHRA s plnou stěnou bylo možné dosáhnout o 10 procent vyšší kapacity skladu ve srovnání s řešeními, které nabízí konkurence.

F.T. alluminio je součástí Fresia alluminio spa; skupina vyvíjí a distribuuje systémy pro okenní rámy z hliníku s vysokou energetickou účinností. Logistické centrum společnosti se nachází ve Volpianu: Na zastřešené ploše o velikosti 22.500 čtverečních metrů se zde ročně plně automaticky přesune asi 4.000 tun hliníkových profilů. V zájmu zajištění dalšího růstu společnosti a zlepšení služeb zákazníkům, pověřil F.T. alluminio logistického odborníka Sistema mj. modernizací skladu pro dlouhé zboží na pobočce Volpiano.

Dodání potřebných regálových systémů zadala společnost Sistema společnosti OHRA Regalanlagen GmbH se sídlem v Kerpenu, Německo, která je lídrem a specialistou na konzolové regály na evropském trhu. Poté, co Sistema optimalizovala logistické procesy a vybrala pro naskladnění a vyskladnění plně automatický jeřáb, optimalizovali odborníci z OHRA konzolový sklad z hlediska maximálně možné skladovací kapacity.

Plánovači těžili ze stabilních, z ocelových profilů s plnou stěnou zhotovených stojanů regálů OHRA. Protože jedině tak mohla být stávající výška stropu plně využita: I o výšce 13,7 m stojí stojany volně v prostoru, tak, aby se jeřáb neměl žádnou překážku - nicméně se maximální přípustný průhyb 1/200 na špičce stojanu i při plném zatížení nepřekračuje. Navíc bylo možné díky stabilním stojanům ve srovnání s původními plány - a konkurenčními nabídkami - integrovat další řadu jednostranných stojanů. To představuje nárůst o skladovací kapacitu kolem 10 procent.

Celkově využila Sistema 30 řad regálů s oboustrannými a pět řad s jednostrannými konzolovými regály. Ve všech 17 skladovacích úrovních s 550 mm dlouhými konzolami lze skladovat jednotky až do 6.500 mm na délku a 500 kg hmotnosti. Celkově se podařilo společnostem Sistema a OHRA zajistit pro Fresia alluminio díky společně realizovanému projektu vysokou hustotu skladovaného zboží na velmi malé ploše.

O Fresia alluminio spa

Fresia alluminio byla založena před více než 40 lety. Dnes je italská společnost s hlavním sídlem v Turíně lídrem v oblasti energeticky účinných hliníkových oken a dveří. Přibližně 90 zaměstnanců generuje obrat vy výši více než 30 milionů Euro. Kromě logistického centra ve Volpianu, které zahrnuje i výrobní část, provozuje společnost ve Vado Ligure další sklad.

O OHRA

Společnost OHRA Regalanlagen GmbH se sídlem v Kerpenu nedaleko Kolína nad Rýnem nabízí skladovací a regálové systémy, mimo jiné pro obchod se stavebními materiály, s kovem a pro dřevařský průmysl. Společnost OHRA, která je lídrem na evropském trhu a specialistou pro konzolové regály, vyvinula mimo jiné samojistící, zavěšovací konzoly, které jsou dnes standardem pro všechny konzolové regálové systémy. V případě nárazů se vyhýbají a také ponechávají skladové zboží nepoškozené. OHRA používá pro své regálové systémy výlučně vysoce kvalitní, plnostěnné, za tepla válcované, normované ocelové stavební materiály. Dnes OHRA poskytuje, v pevném partnerství s vybranými dodavateli skladovacího a přepravního (manipulačního) zařízení, kompletní systémová řešení pro konzolové a paletové regály, také jako hlavní dodavatel. To zahrnuje také automatizovaná řešení v rámci zařízení obsluhujících regály, s překládacími, kompletovacími stanicemi, s volně konfigurovatelným softwarem pro správu skladu a počítačem toku materiálu. OHRA je zastoupena vlastními prodejními kancelářemi ve 13 evropských zemích.