Přejít na hlavní obsah

Solvaro

Galerie

Každý lisovací nástroj má své místo

Za účelem bezpečného uskladnění svých hlubokotažných nástrojů nainstalovala společnost Solvaro, která vyrábí především komponenty z děrovaného plechu, ve svém sídle v maďarském Szekszárdu regály OHRA s vysokou nosností. Police regálu lze individuálně nastavit tak, aby odpovídaly rozměrům jednotlivých nástrojů o hmotnosti až sedm tun. Díky konstrukci regálů na míru jsou drahé hlubokotažné nástroje neustále chráněné před poškozením. Vzhledem k tomu, že každý nástroj má svůj vyhrazený prostor, lze jej rychle a snadno vytáhnout z regálu a přesunout do hlubokotažného lisu.

Hlubokotažné nástroje jsou nákladné a vyrábějí se na míru, takže cena jednoho nástroje se snadno vyšplhá do šestimístných čísel. Každý hlubokotažný nástroj se totiž vyvíjí a vyrábí individuálně pro každý plechový komponent, který si zákazník objedná. Hotové hlubokotažné nástroje musí být zároveň efektivně využitelné v sériové výrobě, aniž by bylo třeba je zdlouhavě nastavovat.

Za tímto účelem si společnost Solvaro zařídila vysoce moderní sklad, kde má pro své zákazníky uložené hlubokotažené nástroje. Nový speciální regál byl společností OHRA navržen tak, aby mohly být přihrádky v regálu individuálně přizpůsobeny velikosti jednotlivých nástrojů. Díky tomu má každý nástroj přiděleno vlastní pevné místo, což zjednodušuje přístup. Společnost OHRA nainstalovala celkem dva regály s dvojitou a jeden se základní hloubkou. Regály jsou dlouhé 9 až 11 metrů a vysoké 5,5 metru, jednotlivé police unesou mezi 6 000 a 7 000 kilogramy.

Ve srovnání s alternativním skladováním na zemi může společnost Solvaro s novým regálovým systémem uložit na dostupnou plochu výrazně více hlubokotažných nástrojů. Důležitější je však přímý a rychlý přístup ke každému nástroji: Speciální vysokozdvižný vozík od společnosti Combilift, zvlášť zakoupený pro hlubokotažné nástroje, může snadno vyzvednout těžké nástroje z regálu a přesunout je přímo do hlubokotažného lisu. Díky konstrukci regálů na míru je hlubokotažný nástroj zároveň vždy chráněn před poškozením.