Přejít na hlavní obsah

Staatstheater Karlsruhe

Galerie

Velkého snížení nákladů dosáhlo Státní divadlo Karlsruhe tím, že se sklady pro jevištní dekorace a kostýmy z různých skladovacích budov, které byly roztroušeny po skladech ve městě, sešly na jednom místě.

V průmyslové oblasti Killisfeld vznikl pod záštitou konzernu Züblin nový skladovací objekt Státního divadla dle nejnovějších hledisek pokročilých technologií,které jsou určeny pro tak náročné předměty skladování, jako jsou kostýmy a kulisy.

Skladování kostýmů se vyřešilo pomocí dvoupatrové skladovací plošiny o celkové ploše 3.200 m². Policové regály a pojezdové stojany pojmou nyní veškeré kostýmy. Konstrukce skladové plošiny tak ztrojnásobila výchozí plochu je také případně možné ji demontovat. Devět metrů vysoký sklad zaostával. Opravdu flexibilní a průkopnická stavební technologie pro skladovací prostory.

Vzhledem k velkému objemu je skladování kulis velmi obtížné, zvlášť pokud mají zůstat přímo přístupné pro rychlé a co nejméně nákladné střídání na jevišti. Řešením se staly pojízdné konzolové regály. Na 2,5 metr dlouhých ramenech jsou velké palety (2,2 x 6 m)skladovány ve třech podlažích, které každé má výšku 2,1 metru. Ve Státním divadle Karlsruhe je použito 6 pojezdových zařízení, každé o délce 60 metrů s oboustrannými konzolovými regály. Vysoké požadavky na protipožární ochranu byly zvládnuty na základě zkušeností se skladem kulis v opeře v Curychu, pomocí flexibilního systému hadic vedoucího od základnové stanice na pohyblivé pojezdy.