Přejít na hlavní obsah

Staatstheater Stuttgart

Galerie

Jako jedinečný byl označen nový sklad kulis Stuttgartského státního divadla.

V roce 2007 bylo vyřešeno mnoho různých skladovacích zařízení pro soupravy rekvizit, kostýmů a soustředily se v nově vybudovaném areálu haly..

V hale v srdci systému, jsou umístěny pohyblivé konzolové regály značných rozměrů. Rozměry jsou ve skutečnosti působivé.

Ve 20-ti řadách o téměř 60 metrech délky a cca 12 metrech výšky mohlo být skladováno 560 kulisových vozíků plných kulis nejrůznějších velikostí a rozměrů. Při velikosti kulisového vozíku 8 metrů, šířce 2,30 m a 2,80 metru výšce a nosnosti 3.000 kg se dokonce na i celé osobní auto najde místo.

8 dvojitých pojízdných konzolových regálů v délce téměř 60 metrů má nosnost každý 180 tun. Na- a vyskladnění kulisových vozíků bude probíhat pomocí čtyřcestného nakladače se zvedací kabinou.

Velkoformátové kulisy, které není možné umístit do kulisových vozíků, jsou skladovány ve vzpřímené poloze v boxech paletového regálu.

Pomocí důmyslného bezpečnostního systému mohly být splněny všechny požadavky profesního sdružení.

Pro jednotlivá představení v divadle se vytáhly potřebné kulisové vozíky z regálů a byly dotlačeny do speciálně připravených nákladních vozů a v divadle přímo na scénu opět vyvezeny, aby mohla být výstavba kulis provedena v co nejkratším čase.

Ve střední části mezi skladem kulis a prostorem pro dekorační předměty a kostýmy se nachází dílna, kde jsou vyráběny a zkušebně montovány nové kulisy.

Přilehlá třípatrová hala je vyhrazena pro další rekvizity jako jsou nábytek, lampy, dekorační předměty atd. jedno celé podlaží je rezervováno pro kostýmy, boty a doplňky. Žádný div, že samostatné kostýmy visí na husto na cca 2.400 lfdm oděvních regálů. K tomu ještě patří regály na boty, klobouky a ostatní vybavení.

Celkově vzato tento nový stuttgartský sklad kulis vytváří ideální podmínky pro hladký průběh každovečerních představení opery, činohry a baletu.