Přejít na hlavní obsah

ŠVELC d.o.o.

Galerie

Sklad dřeva na pile

Díky konzolovému regálu vyšší kapacita a rychlejší přístup

Konzolové regály od fa. OHRA zajistily u slovinské firmy ŠVELC d.o.o., jedné z největších pil v regionu, o 50 procent vyšší kapacitu ve skladu dřeva. Tří uličkový sklad s výškou 5,7 m je obsluhován vysokozdvižnými vozíky s úzkým rozchodem, které umožňují rychlý a bezpečný přístup k uskladněnému materiálu.

V blízkosti Kokrici u Krnj sídlící firma vyrábí podlahová prkna, fošny a profilová prkna v nejrůznějších formách a délkách. Zákazníky jsou jak stavební firmy a truhláři, tak i soukromí odběratelé. Pro uskladnění těchto různých dřevěných produktů zřídil ŠVELC na konci roku 2011 v hale o velikosti 50 x 20 metrů nový sklad. Cílem bylo navýšení skladových kapacit, zlepšení procesů a celkově bezpečnější uskladnění materiálu.

ŠVELC se přitom rozhodl pro konzolové regály od fa. OHRA: Jedním důvodem pro toto rozhodnutí bylo i to, že v blízkosti Kolína nad Rýnem sídlící specialista pro regálové a skladovací systémy používá pro výrobu výhradně kvalitní, za tepla válcovanou ocel. Nosníky regálů se proto při nárazech pružně prohnou, zachovají si ale svoji vysokou vertikální zatížitelnost. K tomu se při realizaci skladu ukázala OHRA také jako velmi flexibilní dodavatel: Tak bylo například OHROU kalkulováno zřízení podlahové desky, která ale byla nakonec při realizaci provedena samotnými pracovníky firmy ŠVELC.

Nový, tří uličkový regál s výškou 5,7 metrů, nabízí celkovou skladovací kapacitu do 1.000 kubických metrů. Dřevěné produkty jsou skladovány ve čtyřech podlažích. 1.200 milimetrů dlouhé a s 1.250 kilogramy zatížitelné konzole regálového systému jsou flexibilně zavěšené a proto se při nárazech, například vysokozdvižným vozíkem, vychýlí. Práce vysokozdvižných vozíků je přitom ještě podporována vodícími lištami na regálech: Ty umožňují u ŠVELCE bezpečné využití dvou 4 cestných kombinovaných výtahových stohovačů.

Kombinací OHRA konzolového regálu s vysokozdvižnými vozíky s úzkým rozchodem se podařilo u ŠVELCE nejen zrychlit přístup k materiálu, ale navíc i výrazně snížit škody na regálech a na uskladněném dřevě. Ačkoliv došlo s konzolovým regálovým systémem ke zvýšení kapacity o 50 procent, nabízí nový sklad vyšší bezpečnost pro uskladněné zásoby a výrazně lepší přehled.