Přejít na hlavní obsah

team baucenter

Galerie

Paletové a konzolové regály pro stavebniny

Díky individuálním regálovým systémům vyšší kvalita v team baucenter

team baucenter v Eggebeku, vůdčí firma na trhu v obchodu se stavebninami v severním Německu, navýšila s novou skladovací halou výrazně kvalitu při skladování zboží. Produkty jsou teď chráněny před povětrnostními vlivy; na nejrůznější artikly individuálně přizpůsobené konzolové a paletové regály firmy OHRA z Kerpenu, specialisty na vybavení skladů, redukují poškození skladovaného zboží.

Až dosud se skladovaly ve stavebním centru stavební materiály pouze v jednom, částečně zastřešeném blokovém skladě. Až 13 metrů dlouhé trámy se skladovaly ve venkovním regále. Avšak zastřešené skladovací kapacity byly velmi malé, dřevo bylo částečně vystaveno povětrnostním vlivům. Při manipulaci se zbožím v blokovém skladě docházelo stále znovu k poškozování zboží.

Proto se team baucenter rozhodl, navýšit s vybudováním nové skladovací haly kvalitu skladování: Ta nabízí víc místa pro širší sortiment zboží a umožňuje shromáždění celého sortimentu pod jednou střechou - to je báze pro krátké dráhy při komisionování. Především je ale možné skladovat s novou halou více zboží pod střechou a i vykládání a nakládání nákladních vozidel probíhá nyní chráněné proti povětrnostním vlivům.

Důležitým krokem k navýšení kvality skladování jsou regály od OHRA Regalanlagen GmbH: Díky modulárnímu konceptu regálových systémů mohly být jednotlivé regály přesně střižené na příslušné produktové skupiny, což umožňuje optimální skladování nejrůznějších artiklů. Tím se nechá výrazně omezit nebo dokonce zcela vyloučit opotřebení, poškození a zničení skladovaného zboží.

Experti od OHRA k tomu namontovali 17 řad paletových regálů (s cca 130 paletovými místy na řadu) a deset řad konzolových regálů. Regály jsou 7,5 metrů vysoké, s délkou mezi 27 a 31 metrů. Podle produktu probíhá skladování na čtyřech až pěti úrovních. Obsluha probíhá přes elektrické a vícecestné stohovače.

Montáž celého regálového systému realizovala OHRA během pouhých tří týdnů. team baucenter investovalo do nového regálového systému, který byl uveden do provozu v prosinci 2012, celkem 320.000 Euro.

O firmě team baucenter

To co začalo v roce 1974 v Eggebeku s obchodem s cementem a šrouby, vyvinulo se dnes do neodmyslitelné veličiny a styčného bodu jak pro stavební firmy, tak i pro privátní stavebníky. Na celkem 20 místech pracují stovky zaměstnanců firmy team baucenter a doprovází zákazníky od začátku jejich stavebního projektu až do jeho úspěšného ukončení. Podnik, mezitím vůdčí firma na trhu v severním Německu, provozuje v Eggebeku velkoobchod a zahraniční obchod se stavebninami. Na tomto místě najdete ještě specializovaný obchod, jakož i zahradní centrum. Celkově zde vytvořilo 79 spolupracovníků obrat ve výši 27 miliónů Euro.