Přejít na hlavní obsah

Thermowave

Galerie

Společnost THERMOWAVE tepelná technika mající vedoucí postavení na mezinárodním trhu v oboru přenosu tepla deskami.

Deskové vyměníky tepla se skládají z lisovaných profilů, které jsou jsou upevněny spolu mezi jednou nepohyblivou a jednou pohyblivou deskou upínacími šrouby. Takové výměníky tepla se používají například pro řešení chlazení v mrazírenském systému nebo sterilizaci pitné vody. Obecně platí, že takové výměníky tepla jsou potřeba k vytvoření určitých teplot, např. v chladírnách, stejně jako při výrobě tepla parou. Bezpečné procesy přenosu tepla jsou zvláště důležité zejména v oborech chemie, klimatizační a chladicí techniky pro potravinářský průmysl.

Na výrobu těchto přístrojů jsou použity ocelové plechy, které musely být dodány jako svitky a byly naskladněny pro následnou produkci. Svitky mají, dle konstrukce, rozdílné šířky a jsou tím také rozdílně těžké.

Na skladování kotoučů se firma THERMOWAVE rozhodla pro OHRA robustní konzolové regály určené pro kotouče. OHRA speciálně vyvinutá konzole má nosnost až 15 tun na jedno rameno a je tak zvláště vhodná pro skladování těžkých kotoučů. Na- a vyskladnění kotoučů se provádí pomocí teleskopického C-háku. Takto jsou kotouče dopravovány k řezačce. zde jsou desky řezány na požadovanou délku a následně zpracovány, např. pro vylisování na lisu.

Dodatečně jsou skladovány kromě surovin také polotovary, jako např. příruby v robustním konzolovém regálu v meziskladě. Tyto příruby jsou potřeba pro připojení k zhotoveným tepelným výměníkům. Na každý výměník tepla jsou použity čtyři příruby. Proto je potřeba odpovídající počet polotovarů neustále na skladě.