Přejít na hlavní obsah

Ubrankovics

Galerie

1000 kubíků dřeva s přímým přístupem

Společnost Ubrankovics, jeden z nejznámějších výrobců montovaných domů v Maďarsku, uvedla do provozu pět nových řad konzolových regálů OHRA. Jedná se prozatím o poslední fázi průběžného rozšiřování skladových kapacit: V současné době nabízí 13 řad regálů o výšce až 5,5 metru prostor pro 1000 kubíků dřeva. Rozšíření regálového systému bylo základem pro rozšíření výrobních kapacit; mimo jiné tak lze nový CNC strojový park průběžně zásobovat surovinami přímo ze skladu. Vysoký stav zásob zajišťuje spolehlivé zásobování výroby; skladování v konzolových regálech místo skladování na podlaze také výrazně zvyšuje celkovou produktivitu.

Poptávka po skladových kapacitách roste
Původně společnost Ubrankovics skladovala až 13 metrů dlouhé trámy a konstrukční díly potřebné pro výrobu ve venkovním skladu na podlaze. Protože však byly tyto položky naskládány jedna na druhou, byl přístup ke konkrétním komponentám nepohodlný a časově náročný. Především však kapacity tohoto způsobu skladování při neustále rostoucí výrobě rychle narazily na své limity. Za účelem vytvoření větších skladových kapacit ve stávajícím venkovním prostoru se společnost Ubrankovics rozhodla nahradit blokové skladování systémem konzolových regálů.

Společnost vsadila na skladovací řešení společnosti OHRA, předního evropského výrobce konzolových regálů. Díky flexibilním, výškově nastavitelným konzolám nabízejí regály plynulé nastavení úložné výšky; štíhlá konstrukce z odolných, za tepla válcovaných ocelových profilů je základem pro kompaktní skladování na malé ploše. Regály jsou určeny pro venkovní použití.

Průběžné zvyšování produktivity
Regály instalované ve společnosti Ubrankovics jsou vysoké až 5,5 metru a každá konzola unese zátěž až 800 kilogramů. První řady regálů byly uvedeny do provozu již v roce 2016 a od té doby se systém neustále rozšiřuje. V současné době se používá celkem 13 řad regálů, které obsluhují dva čtyřcestné vysokozdvižné vozíky a jeden boční vysokozdvižný vozík.

Díky neustále se rozšiřujícím skladovým kapacitám a výrazně snazšímu přístupu k materiálu v porovnání se skladováním na podlaze, bylo možné podstatně zvýšit efektivitu ve skladu. Vysoký stav zásob, který činí přibližně jednu třetinu roční spotřeby dřeva, navíc zajišťuje nepřetržité a spolehlivé zásobování výroby. Je očividné, že sklad s konzolovými regály umožnil zvýšit celkovou produktivitu společnosti.

O společnosti Ubrankovics Kft.:
Rodinný podnik Ubrankovics Kft byl založen v roce 1990 a v současné době je jedním z nejznámějších výrobců montovaných dřevostaveb v Maďarsku. Společnost se sídlem v Ágfalvě navrhuje, vyrábí a montuje srubové domy a velkoplošné energeticky úsporné domy v Maďarsku, Rakousku a na Slovensku. Zvláštní pozornost je věnována ekologickým architektonickým řešením, která využívají tradiční suroviny a reprezentují tradiční hodnoty. V roce 2011 se společnost stala prvním maďarským výrobcem, který získal evropské technické schválení (ETA - 11/0279) od výzkumného ústavu Holzforschung Austria, jednoho z nejznámějších certifikačních institutů v EU.