Přejít na hlavní obsah

Ulma

Galerie

Bednicí desky bez prohýbání

Společnost ULMA Construction, jeden z předních dodavatelů bednicích a lešenářských systémů, dokázala rychle vytvořit nové skladovací kapacity pro bednicí desky, a to díky instalaci konzolového regálu od společnosti OHRA ve venkovním prostoru. Překližkové panely jsou ve venkovním regálu dlouhém 58 metrů chráněny před povětrnostními vlivy integrovanou střechou a opláštěnou zadní stěnou. Aby bylo možné ukládat různě velké desky a bez toho, že by se prohýbaly, upravila společnost OHRA odpovídajícím způsobem vzdálenosti mezi sloupy regálů, které pak různě kombinovala v rámci jednoho regálu.

Neefektivní skladování na podlaze
Převážné části obratu dosahuje společnost ULMA Construction pronájmem bednicích a lešenářských systémů. To znamená, že rozhodující roli hraje údržba prvků – pouze pokud jsou všechny díly vždy v bezvadném stavu, je možné betonovat bez závad a bez problémů dodávat bednicí prvky na staveniště. Společnost ULMA má proto neustále skladem až 20 000 metrů čtverečních překližkových desek s povrchovou úpravou, které lze použít k opravě a renovaci bednicích systémů. Až dosud se tyto desky skladovaly na podlaze. To ovšem v hale zabíralo mnoho místa a znamenalo to, že překližkové desky musely být pokaždé překládány vysokozdvižným vozíkem, aby se k deskám ležícím za nimi dalo dostat. Kvůli tomu bylo celé skladování nepřehledné a neefektivní.

Venkovní regál vytvořil více prostoru v hale
Společnost ULMA proto využila zavedení nového systému betonového bednění v Německu jako příležitost k realizaci nového skladu překližkových desek. Venkovní konzolový regál byl nejrychlejším a nejjednodušším řešením, jak v krátké době vytvořit další úložný prostor. Stavební předpisy v Hesensku umožnily stavbu konzolového regálu vysokého přes šest metrů a dlouhého 58 metrů, aniž bylo nutné dlouho čekat na stavební či montážní povolení.

Integrovaná střecha o hloubce dvou metrů a zadní stěna opláštěná trapézovým plechem chrání uložené překližkové panely před povětrnostními vlivy. Jednou z výzev bylo, že panely mají rozměry mezi 3,3 × 2,4 a 0,6 × 0,3 metru. Aby se panely při skladování neprohýbaly, upravila společnost OHRA vzdálenosti mezi sloupy regálu a různě je kombinovala v rámci jednoho regálu: Mezi 26 stojany je vzdálenost 1 000 mm, mezi zbývajícími 27 stojany 1 200 mm. Tímto způsobem lze bezpečně uložit všechny formáty a skvěle využít daný prostor.

Efektivní rozšíření úložného prostoru
Takto velký regál se podařilo realizovat během šesti měsíců, aniž by to jakkoli ovlivnilo průběh provozu. Díky novému regálovému systému společnost ULMA efektivně rozšířila své skladovací prostory a docílila přehledného skladování překližkových desek.