Přejít na hlavní obsah

URKOITIK

Galerie

Kompaktní skladování a maximalizace skladovacích kapacit

Španělská společnost URKOITIK S.L. se závody v Pamploně a Tudele je certifikovaný podnik v oboru stavebních hmot. Jeho portfolio produktů obsahuje téměř všechny produkty z oblasti kanalizace, napájení a sanace. Patří mezi ně PVC trubky, armatury, hadice a odpovídající příslušenství.

V důsledku stoupající poptávky a rostoucího trhu ve Španělsku, nedostačovala stávající skladovací kapacita na zákazníkově pozemku. Vzhledem k "chaotickému" skladování, zejména PVC a kovových trubek, byl prostor venkovní plochy zaplněn rychle. Svazky trubek byly rozptýleny po skladovací ploše a musely být opakovaně vy- a nastěhovány, aby bylo možné se dostat k požadovaným druhům. Tato ztráta času způsobená manévrováním produktu se stala významnou. Během období jednoho roku tato ztráta vzrostla na několik tisíc hodin, a dokonce vedla k tomu, že objednávky byly zrušeny, protože se zákazník již nemohl vyrovnat s logistickou výzvou.

Dodatečně vyvstal problém v tom, že při nakládání a vykládání kamiónu bylo zapotřebí velkého prostoru mimo jiné, protože zboží bylo dopravováno klasickým čelním nakladačem. Celkově byl zákazník se skladem a manipulací se zbožím nespokojený. Trubky skladované na zemi byly rychle poškozeny a nehody při manévrování mezi různými balíky trubek neustávaly.

Při návštěve stavebního veletrhu ve Španělsku byl navázán první kontakt s OHRA. Na zákazníka udělaly vystavené regály velký dojem a krátce na to byl domluven termín návštěvy v sídle jeho firmy. Španělský odborný poradce OHRA si prohlédl situaci a zákazník mu vysvětlil jeho problematiku skladování.

Poté vypracoval odborný poradce na základě získaných informací koncept skladování s požadavky na náročné skladování. Koncept předpokládal skladovat objemné PVC a kovové trubky v pojezdových regálech. Tento regálový systém umožňuje skladování svazků trubek stejných i rozdílných druhů a rozměrů. V závislosti na poptávce je možné toto zboží skladovat v různých podlažích kompaktně a na malém prostoru.

Princip funguje podobně jako "drive-in" systém. Řidič vozíku vjede s nákladem do jedné regálové uličky a odloží svazky na sebe a za sebe na robustní konzoli- bez ztráty prostoru a přehledně roztříděné. Díky skladování v různých patrech ve výšce může zákazník na stejné ploše zvětšit kapacitu skladu několikrát. Dodatečně se nahradil čelní vozík vícecestným bočním vozíkem pro manipulaci. Tento typ vozíku není díky svému způsobu fungování a konstrukci náročný na prostor jako klasický vysokozdvižný vozík.

Z toho vyplývá výhoda při kompletaci rozdílných svazků. Díky přehlednému skladování různých druhů a rozměrů s přímým přístupem ke zboží mohou být nákladní vozy na- a vyloženy jen v několika minutách. Dramatické úspora času ve srovnání s předchozím "chaotickým" skladování se složitými logistickými manévry.

Jako doplněk k pojezdovému regálu dodala a montovala OHRA dodatečně robustní konzolové regály. Zde se skladují ty druhy zboží, které nejsou tak často potřeba. Svazky trubek jsou zde uloženy v několika úrovních nad sebou. Díky konzole délky až 2.500 mm zde může zákazník v jedné úrovni skladovat dva balíky trubek za sebou.

Nově postavený sklad firmy URKOITIK S.L. je perfektně organizovaný od příjmu do výdeje zboží. Kombinace pojezdových a konzolových regálů se ukázala být optimálním řešením pro smíšený sklad. Kratší vzdálenosti, přímý přístup, větší úložná kapacita, žádné škody na zboží, maximálně snižené riziko nehod - celkově lepší služby pro zákazníky a významná přidaná hodnota s minimálním úsilím pro URKOITIK S.L.

Kompletní zařízení je při stoupající poptávce možné díky stavebnicovému systému OHRA kdykoliv rozšířit. Dokonce i přeměna konzolových regálů na vjezdové je možná díky tomuto modulovému typu konstrukce.