Přejít na hlavní obsah

van Deuveren

Galerie

Barevně sladěné

Nizozemská společnost van Deuveren, která se zabývá obchodem se dřevem, si pro stavbu svého nového sídla vybrala regálové systémy od společnosti OHRA. Kromě technických vlastností byla hlavním rozhodujícím faktorem možnost přizpůsobit barvu polic. Design fasád jednotlivých budov a vnitřní a vnější police tvoří díky opakujícím se barvám harmonický celek, který odráží modernost a kvalitu služeb poskytovaných společností „Houthandel van Deuveren“. 

Společnost byla založena před 25 lety a je jedním z předních distributorů dřevěných výrobků v regionu Overijssel. Protože předchozí místo již vyčerpalo své možnosti, skladovací kapacitu již nebylo možné rozšiřovat a přístup byl obtížný kvůli umístění v obytné čtvrti, rozhodla se společnost van Deuveren přestěhovat do nového sídla společnosti v Dedemsvaartu.

Osvědčený regálový systém

Vzhledem k pozitivním zkušenostem, které společnost van Deuveren již měla s regály od společnosti OHRA, bylo nové sídlo společnosti rovněž vybaveno regálovými systémy od evropského lídra na trhu konzolových regálů. Společnost OHRA vyrábí sloupky regálů a konzolová ramena z celostěnových, za tepla válcovaných ocelových profilů IPE, což znamená, že konzolové regály zůstávají trvale stabilní i při plném vytížení a zajišťují vysokou úroveň bezpečnosti pro zaměstnance a zákazníky. Společnost OHRA vyrábí regály vždy individuálně podle požadavků zákazníka – u společnosti van Deuveren se to týká nejen rozměrů a nosnosti, ale také barvy. 

Antracitová, ohnivě červená nebo světle šedá barva

Police pro venkovní prostor byly natřeny barvou RAL 7016 „antracit“. Navazují na barevné řešení fasády hal, mezi nimiž jsou umístěny. Okenní rámy hal a ocelová konstrukce hlavní budovy jsou natřeny barvou RAL 3000 „ohnivě červená“. Tato barva se opakuje na policích uvnitř této části budovy. Ve třetím komplexu, kde jsou výrobky skladovány především kolem střechy a fasády, jsou regály ve světle šedé barvě (RAL 7035). 

Konzistentní design nebo signalizační efekt

Společnost OHRA nabízí své regály standardně v barvách RAL 5015, 2002, 3000, 6011 a 7035, ale k dispozici jsou i další barvy. Barvy jsou nanášeny formou vysoce kvalitního práškového lakování, které chrání materiál a je výrazně odolnější než mokrá barva. „Společnosti se stále častěji rozhodují pro individuální barevné schéma,“ říká Berry Vanneer, obchodní manažer OHRA Nizozemsko. To umožňuje převzít firemní design a vytvořit harmonický celkový obraz pro zákazníky a návštěvníky. Ve prospěch individuálního barevného řešení však nehovoří pouze designové důvody, ale také praktické výhody, jak uvádí Berry Vanneer: „Firmy také používají různě barevné regály, například pro označení různé nosnosti regálů nebo jako logistické ukazatele.“