Přejít na hlavní obsah

Vehmeyer

Galerie

pallet racking galvanized
pallet racking for high loads
cantilever racking with 10 storage levels
cantilever racking
cantilever racking
cantilever racking galvanized, pallet racking system
pallet racking galvanized

Efektivnější logistické procesy a větší přehled

Firma Vehmeyer, jeden z největších prodejců se stavebninami v německém zemském okrese Emsland, rozšířila své skladové kapacity o novou skladištní halu s plochou 5 800 m2. Během odsouhlasné doby dodala a nainstalovala společnost OHRA konzolové a paletové regály s délkou od 25 až do 42 metrů a více než 7 metrů vysoké. Díky tomu lze nyní skladovat nejrůznější stavební materiály podstatně přehledněji. Zákazníci dostanou své zboží rychleji, utřídily se logistické procesy a celkově se zvýšila dostupnost skladu.

Před výstavbou nové skladištní haly postavené v roce 2018 se zboží – stavebniny pro pozemní stavby a suroviny, dřevěné výrobky, stavebniny pro inženýrské stavitelství a zahradnictví a krajinářství, dlaždice a prvky pro úpravy interiéru a také zboží pro stavební trh – skladovalo v narůstajícím množství v malých halách mající maximálně tři až čtyři skladovací úrovně. To omezovalo efektivitu logistických procesů a pro zákazníky bylo náročné najít správné zboží. Proto se firma Vehmeyer rozhodla soustředit veškeré zboží v novém, centrálním skladu. Podmínkou byl regálový systém, jímž se mělo dosáhnout co největších skladových kapacit na dostupné ploše. 

Proto se firma Vehmeyer rozhodla pro společnost OHRA. Ta vyrábí obzvláště odolné konzolové a paletové regály z ocelových profilů válcovaných za tepla. To umožňuje vysoké nosnosti při současně štíhlé konstrukci – a zaručuje tak dobré využití plochy. Navíc má společnost OHRA díky své výrobě nezbytné kapacity realizovat tak rozsáhlý projekt v omezeném čase. 

Dohromady dodala společnost OHRA více než 25 konzolových a paletových regálů pro vnitřní i venkovní prostor. Každý regál je přitom individuálně šitý na míru danému místu instalace a zboží, které v něm bude uskladněno. Proto jsou například šířky polic u paletových regálů mezi 2 400 a 4 500 mm, plošné zatížení od 3 do 5,5 t. Nosnost regálové konstrukce značky OHRA dovoluje se šesti skladovacími úrovněmi paletových regálů dobré využití výšky haly. To samé platí i pro konzolové regály: Ty dosahují nosnosti až 6 750 kg na stojan a stranu. Díky tomu lze – v závislosti na zboží – realizovat až devět skladovacích úrovní. Volně zavěšené konzoly, s nosností 750 kg, přitom umožňují jednoduché úpravy podle měnícího se sortimentu zboží. 

Regálová sestava tak nabízí potřebné kapacity pro další expanzi a je důležitou částí strategie růstu firmy Vehmeyer.

O firmě Vehmeyer:

Kořeny firmy E.A. Vehmeyer OHG sahají až do roku 1805, kdy Ernst August Vehmeyer založil cihelnu. Ta byla později rozšířena o pilařský závod. Dnes už sice cihelna neexistuje, ale firma Vehmeyer provozuje v severozápadním Německu největší pilařský závod pro zpracování jehličnatého dřeva. Kromě toho firma neustále rozvíjela obchod dřevem a stavebninami, v Haselünne provozuje vlastní stavební trh a je dodavatelem pro soukromé i profesionální zákazníky daleko za hranicemi okresu Emsland. 109 zaměstnanců ročně dosáhlo obratu více než 40 milionů.