Přejít na hlavní obsah

Walker Timber Ltd., Schottland

Galerie

Firma Walker Timber Ltd., specializovaná na výrobu střešních vazníků a dřevěných konstrukcí, se sídlem v Bo’ness v blízkosti Edinburgu (Skotsko), potřebovala skladovací systém pro nově zhotovené konstrukce střešních vazníků. Ty mají být bezpečně uskladněny a připraveny na kompletování ve venkovním areálu, než budou naloženy na kamióny.

Dříve užíval zákazník k těmto účelům vlastní konstrukci ze dřeva. Nárazy hrotů vidlice vysokozdvižného vozíku docházelo však ke škodám, protože dřevěná konstrukce nebyla stavěna na tak velké zatížení. To měla za následek, že nově vyrobené krovy byly poškozeny již před nakládkou.

Poté vyzkoušel zákazník použít skladové regály z kovu. Ty ale nebyly pro tak vysoké zatížení vhodné. Mimo to nebyla možná nastavitelnost skladovacích úrovní podle různých rozměrů krovů. V konečném důsledku byly tyto kovové regály příliš nákladné na výrobu.

Walker Timber kontaktoval firmu OHRA, aby se nalezlo smysluplné a hospodárné řešení skladování těžkých a objemných krovů. Při konzultaci se diskutovalo se zákazníkem o problematice. Poradce OHRA na základě toho vypracoval návrh regálové konstrukce, která splňovala všechny požadavky zákazníka.

Krovy jsou nyní uloženy v žárově pozinkovaných, robustních ocelových konzolových regálech. Hlavní zátěž je rozdělena na tři nastavitelné konzole. Díky použití tzv. seřizovacích šroubů mohou být konzole vychýleny nahoru tak, že dřevěná konstrukce bude stále ležet na stojanech a nemůže spadnout. Mezi stojany byly vytvořeny velké vzdálenosti, které lehce převezmou zátěž krovů. Pozinkovaný regálový systém je jistou investicí právě ve venkovním prostoru, protože se zákazník nachází v blízkosti moře, a tato úprava natrvalo zabrání vytváření rzi ze slaného vzduchu.

Nyní použité konzolové regály je možné mít v jednostranné, tak také v oboustranné variantě a díky OHRA stavebnicovému principu jsou kdykoliv rozšiřitelné. Walker Timber Ltd. byl velmi spokojen s tímto řešením a oceňuje vysokou úroveň nosnosti robustního regálového systému OHRA.