Přejít na hlavní obsah

Wienerberger

Galerie

cantilever racking system, galvanized
cantilever racking system, galvanized
cantilever racking system, galvanized

Wienerberger: Silné konzoly pro výztuže a armování

Firma Wienerberger s. r. o., která patří do skupiny Wienerberger a má své sídlo v Českých Budějovicích, dokázala díky konzolovým regálům od společnosti OHRA výrazně navýšit efektivitu svého venkovního skladu pro armování. Až dosud ležely výztuže a armovací oceli na zemi. Použitím obzvlášť odolných a nosných konzolových regálů se podařilo jednak navýšit kapacitu venkovního skladu, ale také urychlit přístup k potřebnému materiálu a zlepšit přehled o stavu zásob.

 

Firma Wienerberger s. r. o. vyrábí v šesti závodech v České republice stavební prvky systému hliněných cihel Porotherm. K nim patří rovněž překlady a stropní nosníky pro cihelné stropní trámy Porotherm. Ocelové výztuže a armování nezbytné pro jejich výrobu byly až doposud skladovány ve venkovním skladu na zemi. Takový skladovací systém nejenže zabíral spoustu místa, ale ztěžoval i rychlý přístup k správnému materiálu.

Pro docílení efektivnější organizace logistických a tím i výrobních procesů nainstalovala firma Wienerberger ve venkovním areálu konzolové regály od společnosti OHRA o celkové délce 64 metrů. Regálový systém společnosti OHRA přesvědčil zejména svou odolností a stabilitou: Protože společnost OHRA vyrábí všechny nosné prvky regálů výlučně z plnostěnných ocelových profilů, nabízejí vysokou nosnost při štíhlé konstrukci. Společnost OHRA navíc přizpůsobila regály přesně potřebám firmy Wienerberger, takže na nich může být bezpečně a efektivně skladováno velké množství různého zboží nejrůznějších rozměrů.

Regály nabízejí při výšce 4 540 mm až deset skladovacích úrovní. Protože se jednotlivé konzoly flexibilně zavěšují, a nikoliv spojují šrouby se stojany, lze snadno a bez použití nářadí měnit množství a rozměry skladovacích úrovní. Každé konzolové rameno dlouhé 1 200 mm přitom unese zátěž až 660 kg.

Vybavením venkovního skladu konzolovými regály značky OHRA dosáhla firma Wienerberger s. r. o. podstatně rychlejší dostupnosti materiálu právě požadovaného pro výrobu. Odpadá dosud nutná pracovní doba pro přeložení výztuží a armování a celkově se manipulace s materiály výrazně zjednodušila. Skladování materiálu v konzolových regálech zároveň umožňuje mnohem lepší přehled o stavu zásob.

 

O firmě Wienerberger s. r. o.:

Firma Wienerberger s. r. o. působí v České republice od roku 1992 a patří do skupiny Wienerberger. Wienerberger vyrábí a prodává ekologické a ekonomické hliněné stavební materiály pro celý obvodový plášť budovy.Firma, která má v rámci skupiny 201 výrobních poboček v 30 zemích, je největším producentem cihel na světě. Česká dceřiná firma má své sídlo v Českých Budějovicích, odkud řídí výrobu a prodej různých výrobků ze systému Porotherm určených pro pozemní stavitelství. V šesti závodech se vyrábějí cihly Porotherm pro vnější a vnitřní zdivo, překladové cihly a stropní nosníky Porotherm. Pro náročnější zákazníky má firma ve své nabídce lícové cihly, obkladové pásky Terca a cihlovou dlažbu Penter.